Главная / Різні цікавинки / Нове покоління антибіотиків

Нове покоління антибіотиків

antybiotykБританські вчені мають намір спуститися в пошуках нових ліків на дно океану. Фахівці сподіваються знайти в морських глибинах нові хімічні речовини, здатні запобігти «антибіотичному апокаліпсису».

Як пояснює професор Марсель Джаспарс, в глибоких океанських западинах життя протікає в екстремальних умовах. Крім цього, колонії живих організмів в них ізольовані один від одного, що говорить про окремішність їхнього розвитку. Тому він з колегами сподівається відшукати там речовини, які стануть прототипами абсолютно нового покоління антибіотиків.

Спочатку вчені зберуть зразки з Атлантичного і Тихого океанів, потім спробують виростити в лабораторії підібрані унікальні гриби і бактерії, щоб отримати з них нові ліки. Експедиція стартує восени цього року з Перуанско-Чилійської або Атакамської западини (найбільша глибина 8065м) біля Південної Америки.

«Антибіотичний апокаліпсис», про який говорить професор Джаспарс, може наступити вже в найближчі 20 років, тому що існуючі віруси і бактерії постійно виробляють стійкість до сучасних антибіотиків. Себто, застосування сучасних ліків не принесе користі в боротьбі проти хвороб. Саллі Девіс, головний лікар Великобританії, порівняла дану проблему  з глобальним потеплінням.

«Якщо ми не зробимо нічого для вирішення цієї проблеми, то повернемося до» доантибіотичної ери «приблизно через 20 років, коли інфекції і бактерії, які в наш час легко піддаються лікуванню, призведуть до масових катастрофічних епідемій», — попереджає Джаспарс.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=»1″]

 
comments powered by HyperComments