Головна / Земля / Нові сліди древніх «хоббітів» знайдені в Індонезії

Нові сліди древніх «хоббітів» знайдені в Індонезії

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Задовго до появи Homo sapiens Землю населяли доісторичні види, яких учені назвали «хоббітами». Сліди їх існування виявлені на індонезійському острові Сулавесі.

b5b2adb24229c840d68f3c2b5969d84b
Як повідомляє Reuters, в минулу середу вчені оголосили про те, що їм вдалося виявити на острові Сулавесі в районі Талепу кам’яні знаряддя, вік яких становить не менше 118 тис. років. Це свідчить про присутність людини. Однак жодних підтверджень цьому в той період на острові ніколи не існувало. Тому кам’яні знаряддя достатньо спантеличили учених.

«У нас є прямі свідчення того, що Homo sapiens прибув на Сулавесі на човнах або на плотах приблизно 50-60 тис. років тому. І, судячи з усього, їх зустрів тут інший, більш давній вид», – заявив археолог Ґерріт ван дер Берг з австралійського Університету Воллонгонг.

Дослідники описали 311 знайдених кам’яних знарядь. За словами вчених, їх створили, б’ючи один камінь об інший, а потім шліфуючи до гостроти ножа. Поруч були виявлені кістяки вимерлих гігантських предків сучасних слонів і кабанів-бородавочників.

Читайте також: 

Нагадаємо, в 2004 році свідоцтва існування «хоббітів» були виявлені на індонезійському острові Флорес, що входить у групу Малих Зондських островів. Там був виявлений збережений скелет істоти зростом близько метра. Незважаючи на те, що за однією з версій, мова може йти про недорозвинений Homo sapiens, вчені все ж готові вважати індонезійські острови «загубленим світом».

«Як і на острові Флорес, де Homo floresiensis жили в умовах повної ізоляції приблизно мільйон років, Сулавесі також може бути центром ізольованої гілки людського родоводу», – зазначив Ґерріт ван дер Берг.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments