Главная / Технології / Нові види аерогелів

Нові види аерогелів

 
 

Новий тип графенового аерогелю може використовуватися для виготовлення наноелектроніки, датчиків, акумуляторів і інших пристроїв.

2a78c0e9147dd6afa7b93de3d3a78056

Співробітники Ліверморської національної лабораторії ім. Е. Лоуренса (США, штат Каліфорнія) використовували 3D-принтер для створення графенового гелю зі структурними мікрорешітками. Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature Communications.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Речовина, отримана методом об’ємної друку по технології, названа «безпосередня запис чорнилом», має високу площа покриття і прекрасну електропровідність. Незважаючи на свою легкість, інноваційний аерогель демонструє механічну жорсткість і надзвичайно високу щільність.

Новий матеріал називають також «рідкий дим»: у цій синтетичній пористій ультралегкій речовині рідкий компонент, який зазвичай присутній в гелі, замінений молекулою газу.

Для виготовлення аерогелю використовується комбінація суспензії оксиду графену і кремнієвого наповнювача. З суміші цих речовин виходять гомогенні чорнила, що володіють високою в’язкістю. Цей матеріал завантажується в 3D-принтер, який друкує об’ємні структури, що володіють високими технічними характеристиками.

Читайте також: 

Спроби налагодити масове виробництво графенових аерогелів проводилися й раніше, однак перші зразки мали випадкову пористу структуру. А це не дозволяло контролювати їх якість та використовувати дані речовини при випуску роздільників, датчиків тиску і інших пристроїв.

Інженер Маркус Ворслі, який брав участь у дослідженні, свідчить, що створення графенових гелів із заданою мікроархітектурою має важливе значення, так як дозволяє контролювати і масштабувати властивості таких речовин. Завдяки цьому можна оптимізувати їх характеристики (наприклад, жорсткість), що значно розширює їх застосування в різних галузях дизайну і техніки.

 

Натхнення: innoros.ru

 
comments powered by HyperComments