Главная / Всесвіт / Нові знімки з Hubble демонструють Юпітер у всій його красі

Нові знімки з Hubble демонструють Юпітер у всій його красі

Велика червона пляма – це гігантський ураган-антициклон в атмосфері газового гіганта Юпітера, за яким земні вчені уважно спостерігають вже понад 350 років. Це атмосферне явище має розмір близько 24-40 тисяч кілометрів в ширину, що робить його більшим, ніж планета Земля. Нові знімки з космічного телескопа Хаббл не тільки демонструють Юпітер у всій його красі, але і дозволили вченим ще раз поглянути на найбільш великий атмосферний вихор в Сонячній системі.

0bd2f6755103ca267225f4d70f1a6d65

А ураган цей має схильність до зменшення. За останні 100 років Велика червона пляма зменшилася майже в два рази, так і в яскравості воно неабияк втратила. Лише з 2014 року пляма скоротилося на 240 кілометрів. Зараз вона, до речі, навіть не червона, а кольором своїм ближче до помаранчевого. Колір вихору вчені пояснюють наявністю сполук, що містять фосфор, але однозначної думки на цей рахунок поки немає. Швидкість вітру усередині урагану становить 500 кілометрів на годину – тільки уявіть собі цю неймовірну міць природи Юпітера.

Космічний телескоп Hubble передав на Землю відмінні знімки Юпітера в дозволі 4К, з яких фахівці NASA створили дивовижної краси відео, на якому видно не тільки Велику червону пляму, але і всю планету в цілому. Пляма, до речі, не тільки зменшується в розмірах, але й стає більш округлою. Раніше вона являла собою форму еліпса.

Крім юпітерских красот, вчені помітили в Великій червоній плямі дивний малюнок, схожий на нитки, який вони не помічали раніше. Також в районі Північного екваторіального поясу газового гіганта була помічена величезна хвиля, яку вперше задокументував ще космічний апарат Voyager 2. До цього фахівці вважали, що це просто дефект знімка, але виявилося, що хвиля виникає в атмосфері Юпітера вкрай рідко, тому і відобразити її більше не виходило.

Натхнення: hi-news.ru

 

 
comments powered by HyperComments