Главная / Технології / Новий матеріал змінює форму при впливі світла (відео)

Новий матеріал змінює форму при впливі світла (відео)

Вже не перший рік існують різні матеріали, що міняють свою форму під впливом різних факторів. Приміром, нікого не здивуєш матеріалами з пам’яттю форми, які можуть «запам’ятовувати» свою конфігурацію. А ось вченим з університету Північної Кароліни, як повідомляє видання New Atlas, вдалося піти далі і розробити технологію, яка дозволяє за допомогою світла змусити плоский матеріал змінювати свою форму з досить високою точністю.


В основу винаходу лягла розробка 2011 року, в ході якої вдалося отримати матеріал, що згортається під впливом інфрачервоного випромінювання. Сам матеріал мав досить цікаву будову: у його структурі перебували темні ділянки, які поглинають світло більш інтенсивно, ніж світлі. Таким чином, вони більше нагріваються і, як наслідок, деформуються, «вигинаючи» темний сегмент в потрібне положення. Недолік даної технології був тільки один: усі ділянки змінювали форму одночасно, тому вченим було необхідно зробити цей процес більш виборчим. Щоб домогтися цього, треба було «прикрасити» форму в різні кольори, поглинання світла яких знаходиться в різних ділянках спектра видимого випромінювання. Таким чином, наприклад, ділянки, пофарбовані в жовтий колір починають процес деформації раніше, ніж ті, що пофарбовані в синій.

Подібний підхід дозволить у майбутньому створити різні самозбірні структури, які можуть бути використані в різних областях: від створення дронів, що розгортаються в разі необхідності, до панелей сонячних батарей, які будуть доставлятися на орбіту «упакованому» вигляді і вже там самостійно приймати потрібну форму під впливом випромінювання Сонця.

 
comments powered by HyperComments