Главная / Технології / Новий гранатомет французької армії не залишає сучасній бронетехніці жодного шансу

Новий гранатомет французької армії не залишає сучасній бронетехніці жодного шансу

Протягом більш ніж 40 років, протитанковий ракетний комплекс Milan був ключовою зброєю для боротьби з бронетехнікою французької армії. Однак в умовах сучасних міських боїв цей заслужений комплекс виявився застарілим. І саме з цієї причини, починаючи з 2017 року, французькі збройні сили розгорнуть у своїх військах абсолютно нову збройну протитанкову систему.

foto_cikavosti_22.06.2014-04_resized

Вона називається MMP і фактично виконує те ж завдання, що і американський Javelin — знищення бронетехніки і укріплених позицій самонавідними ракетами середнього радіусу дії.

Набільш використовуваний ракетний комплекс був спроектований на основі бойового досвіду, отриманого в ході недавніх конфліктів в Афганістані, Іраку та Африці, і здатний пробивати новітні моделі реактивної броні і потужний захист бункерів.

Читайте також: 10 військових технологій майбутнього, які знаходяться в активній розробці

MMP також набагато більш автономний, ніж його попередник. Його ракети на поточний момент здатні фіксувати ціль з допомогою двухрежимного візуального та неохолоджуваного інфрачервоного цільовказівника. Подібна система «вистрілив і забув» дозволяє операторам ракетомета випустити снаряд і одразу ж перейти на нову позицію перш, ніж супротивник зможе відреагувати на атаку. Плюс до всього, нова установка дозволяє безпечно стріляти в обмеженому просторі, що є вкрай важливою рисою в умовах сучасної міської війни.

Французька армія має намір розгорнути 400 нових пускових комплексів серед своїх регулярних частин, а також підрозділів спеціального призначення, починаючи з 2017 року.

 
comments powered by HyperComments