Головна / Технології / Новий керамічний матеріал здатний запасати тепло і віддавати його при легкому стисненні

Новий керамічний матеріал здатний запасати тепло і віддавати його при легкому стисненні

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Бетонний блок або шматок асфальту можуть залишатися теплими на дотик навіть через багато годин після заходу сонця. Поверхня цих матеріалів зберігає накопичене за день тепло і протягом ночі повільно розсіює його назовні. Це абсолютно природний процес – але що якщо взяти його під контроль?

У дослідженні, нещодавно опублікованому в журналі «Nature Communications», вчені з Університету Токіо повідомляють, що їм вдалося розробити матеріал, який може запасати тепло і віддавати його на вимогу – для цього достатньо лише трохи його стиснути.

Цей матеріал являє собою кераміку – а точніше «багатосмуговий лямбда-трититан-пентоксид» і складається з титану і кисню. Він може запасати теплову енергію сонця, а також використовувати електричний струм, енергія якого також буде надана у вигляді тепла.

Одна з найбільших проблем машин, електричних генераторів, і фактично будь-яких пристроїв з рухомими частинами, полягає в тому, що велика частина їх енергії розсіюється в навколишнє середовище у вигляді тепла. Уявіть собі двигун автомобіля або звичайну електричну лампочку. Під час своєї роботи вони генерують тепло, яке являє собою, фактично, марно витрачену енергію. Термочутлива кераміка може збирати це тепло і потім віддавати його по команді – завдяки такому підходу воно не буде втрачено і його можна буде використовувати в практичних цілях.

Команда з Токіо сподівається, що їх нова технологія допоможе знизити теплові втрати в промисловості і стане важливою частиною енергетики відновлюваних ресурсів– а з часом знайде собі дорогу до створення електроніки і комп’ютерів.

Натхнення: gearmix.ru

 
comments powered by HyperComments