Главная / Технології / Новий термоелектричний матеріал з високою ефективністю

Новий термоелектричний матеріал з високою ефективністю

 
 

Створено новий термоелектричний матеріал, який призначений для вироблення електричної енергії з відпрацьованого тепла, наприклад, від вихлопної труби автомобіля або промислової димової труби, з більшою ефективністю і високою вихідною потужністю, ніж існуючі в даний час матеріали.

5749c33f8b750e7fece1b19df4ae7b24

Дослідники з Університету Х’юстона розробили матеріал, станід магнію, легованого германієм. Новий матеріал являє собою хімічне з’єднання Mg2Sn0.75Ge0.25.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Термоелектричні матеріали виробляють електроенергію за рахунок руху струму від теплої області в більш прохолодну. У розробленому матеріалі струм переноситься електронами.

Дослідники йшли шляхом збільшення ефективності матеріалу (ZT) за рахунок зниження його теплопровідності. Але вони зрозуміли, що зниження теплопровідності обмежено, і якщо при певній теплопровідності збільшити щільність вихідної потужності, вийде збільшити ZT матеріалу. Ми повинні збільшити коефіцієнт потужності. Якщо теплопровідність залишається такою ж, і ви збільшити коефіцієнт потужності, ви отримаєте більше ZT.

Матеріал був створений за допомогою механічного розмелювання кульовим млином і гарячим пресуванням при постійному струмі.

Читайте також: 

Новий матеріал можна буде використовувати для вироблення електрики від тепла вихлопних газів в системах електроживлення автомобілів або на заводах від відходів тепла, при цьому повертаючи енергію в електромережу підприємства.

Натхнення: nanonewsnet.ru

 
comments powered by HyperComments