Главная / Людина / Очі — універсальна шкала людської краси

Очі — універсальна шкала людської краси

Можете звинувачувати генетику, що вона винна в тому, який у вас зовнішній вигляд, але знайте, ваша ДНК не має практично нічого спільного з тим, кого ви рахуєте привабливим.

11-10-15-foto-600x398-1

У новому дослідженні, опублікованому на вебсайті Cell Biology, дослідники виявили, що навіть ідентичні близнюки часто розходяться в думках про те, кого слід вважати найбільш привабливим. Отримані дані припускають, що наше сприйняття привабливості і сексуальності в значній мірі базується на наших власних переживаннях, а не певної універсальної шкали людської краси.

Існує безліч наукових положень, що підтримують загальну думку про те, що ми запрограмовані знаходити деяких сексуально привабливими. Дослідження показують, що людей природним чином привертають симетричні обличчя, тому що це передбачає більш здорову ДНК, а неврологи навіть прийшли до висновку, що це є еволюційним обгрунтуванням любові чоловіків до жіночих грудей. Мається на увазі, що здебільшого нашими потягами управляє ДНК, що залишає одне важливе питання — чому у деяких людей, здається, так різняться поняття краси?

Тепер, як вважають вчені, вони дізналися частину відповіді, і вона виявилася напрочуд простою: наші стандарти краси не запрограмовані в генах. Більшість з нас може погодитися, що привабливі люди найбільш симпатичні, і що некрасиві люди менш привабливі, але для кожного окремо, виховання, схоже, пересилює природу.

Для дослідження вчені спочатку досліджували 35000 добровольців за допомогою онлайн-опитування, коли показували обличчя і просили оцінити їх за шкалою від 1 до 7. З’ясувалося, що більше або менше, але всі погодилися, що певні обличчя були «дуже привабливими», а інші «дуже непривабливими», але, як і очікувалося, було багато варіацій, коли справа дійшла до проміжних категорій.

Потім дослідники провели те ж опитування з 547 парами ідентичних близнюків і 214 парами неідентичних близнюків. Дослідження з використанням близнюків є чимось на зразок золотого стандарту, коли справа доходить до генетики, оскільки ідентичні (або однояйцеві) близнюки мають однакові гени, тоді як неідентичні близнюки — ні. Якщо привабливість має генетичну основу, то у ідентичних будуть більш схожі стандарти краси, ніж неідентичних. Але результати свідчать, що у ідентичних близнюків не було згоди про те, що становить привабливість так само часто, як і неідентичних близнюків.

Наші стандарти краси, швидше за все, грунтуються на поєднанні факторів, і включають в себе фільми, які ми дивимося, люди, з якими взаємодіємо, і так, на генетиці.

 

 
comments powered by HyperComments