Главная / Здоров'я / Одна сигарета може зруйнувати життя поколінь

Одна сигарета може зруйнувати життя поколінь

 
 

Науковці нарешті розібралися, яким чином нікотин, що вживається вагітною жінкою, впливає на її потомство. Виявляється, нікотин не тільки сприяє звиканню до паління у дитини, а й призводить до схильності вести нездоровий спосіб життя. Загальновідомо, що куріння під час вагітності змінює процес розвитку мозку плоду і підвищує ризик передчасних пологів, низької ваги при народженні та викидню. Крім того, відомо, що пренатальний вплив нікотину збільшує ймовірність вживання тютюну та нікотинової залежності в подальшому житті дитини, але до цих пір механізми впливу нікотину на ще не народженої людини залишалися неясними.

Для того, щоб розкрити ці механізми, нейробіологи з Університету Рокфеллера вводили вагітним щурам малі дози нікотину, що відповідало випаленої сигарети в день для вагітної жінки. Вчені досліджували мозок і поведінку потомства щурів і тепер зрозуміло, чому люди, які зазнали впливу нікотину в утробі матері, з більшою ймовірністю стають курцями. Крім того, виявилися й інші дуже серйозні негативні побічні ефекти.

Виявляється, нікотин збільшує кількість конкретних типів нейронів в мигдалині і гіпоталамусі. Клітини даних ділянок мозку виробляють орексин, енкефаліни і меланін-збагачувальні гормони, простіше кажучи, нейропептиди, які відповідають за стимуляцію апетиту і збільшують споживання їжі. При впливі нікотину в утробі матері, в мозку формується більша кількість клітин, що виробляють дані гормони. В результаті, підростаюче покоління не тільки більш схильне до вживання нікотину, але й вважає за краще їсти більше жирну їжу і вживати більше алкоголю. Отже, вплив нікотину в утробі матері стимулює нездоровий апетит потомства, яке в підсумку схильне до надмірного споживання нікотину, наркотичних речовин, алкоголю та жирної їжі.

Фактично, одна викурена сигарета на день або аналогічна доза нікотину, отримана з пластиром або електронною сигаретою, призводить до того, що мати «програмує» організм своєї дитини на неблагополучний розвиток. Боротися з цією вродженою особливістю дуже важко, для цього необхідна сильна воля самого «потерпілого» підлітка і відповідне навколишнє середовище, де нормою є тільки здоровий спосіб життя. На жаль, в підлітковому віці ці два фактори зазвичай у великому дефіциті. Раніше, ці ж вчені виявили, що надмірне вживання жирної їжі при вагітності також формує у майбутнього потомства шкідливу схильність до переїдання. Загалом слід констатувати, що вагітність — це велика відповідальність, ніж вважають деякі люди.

Натхнення: rnd.cnews.ru

 
comments powered by HyperComments