Главная / Здоров'я / Однієї пачки сигарет на день достатньо, щоб зломити навіть самий здоровий організм

Однієї пачки сигарет на день достатньо, щоб зломити навіть самий здоровий організм

Спосіб життя грає головну роль з точки зору розвитку раку. Наприклад, скоротивши споживання м’яса і зробивши ставку на овочі, можна знизити ризик раку шлунку в 1,5 рази. А ось, викурюючи по 20 сигарет на день, — підвищити ризик раку легенів у 20 разів. Такі дані наводить доктор Російського онкологічного наукового центру імені Блохіна, головний онколог Росії Михайло Давидов.

За статистикою, рак легенів в Росії займає перше місце за поширеністю серед чоловіків. Захворювання піддається лікуванню, але тільки у випадку раннього виявлення, зазначає РИА «Новости». У будь-якому випадку, за словами Давидова, будь-який рак виникає в результаті мутації гена. Зазвичай це відбувається на тлі хронічних запальних процесів. Звичайно, не можна виключати і спадковість.

«Левова частка пацієнтів — люди літнього віку, які роками накопичують хронічні захворювання, і ці обставини створюють умови для трансформації ураженого епітелію в ракові клітини. Кожній людині з 50 років не рідше разу на рік треба обстежитися у онколога. Жінки повинні обстежитися у гінеколога, проктолога і мамолога, а чоловіки — зробити рентген легенів, обстежити шлунок, товсту кишку і передміхурову залозу «, — констатує Давидов.

 

 
comments powered by HyperComments