Главная / Різні цікавинки / Офшорний бізнес і сучасні реалії

Офшорний бізнес і сучасні реалії

Сьогодні у світі налічується понад 60 країн, в яких на законодавчому рівні передбачено податкові пільги для іноземних компаній, що в них зареєстровані. До найвідоміших відносяться – Багамські острови, Ліхтенштейн, Кіпр, Панама, Ірландія, Гібралтар. Найбільш популярними серед компаній вважаються Німеччина, Британські Віргінські острови (БВО), Нідерланди, Кіпр та інші.

За даними вільної енциклопедії поняття офшор прийшло з англійського «offshore», що означає «поза межами» або «поза берегом». Це один з найдієвіших і найвідоміших методів податкового планування, а також один із законних способів ухилення від сплати (оптимізації) податків.

15-01-15-foto-600x385-1

Основа цього методу – це законодавство цих країн (нерідко острівних), які повністю або частково звільняють від місцевого оподаткування комерційні доходи компаній, що отримані поза межами берегів (кордонів) країни реєстрації.

Вибір країни с офшорною юрисдикцією

На вибір країни для реєстрації офшору безпосередньо впливають планові схеми роботи компанії. Всі країни офшорів можна умовно розділити на дві основних групи.

Перша група. Країни з мінімальною ставкою для оподаткування. Це в основному європейські країни, відомі як привабливі «податкові притулки», серед яких Ліхтенштейн, Люксембург та Швейцарія.

Друга група. Країни, які повністю звільняють іноземний бізнес від будь-якого оподаткування. Офшорне підприємство в цьому випадку сплачує фіксоване мито за надання та продовження ліцензії на діяльність. (Як правило, сума на рік не перевищує 1 000 доларів США). В цій групі країни центрально-американського шельфу – Британські Віргінські, Кайманові, Багамські острови, Панама, Беліз та інші.

Поняття та діяльність офшорної компанії

В юридичному розумінні офшорна компанія – це підприємницька іноземна фірма, яка користується законодавчо встановленими перевагами і податковими пільгами та зареєстрована в країні чи окремо взятій території, що відноситься до офшорної зони.

Головними вимогами для такої компанії є те, щоб власниками її були лише нерезидентами цих країн, а також — щоб вона не вела господарсько-економічної діяльності в країні реєстрації.

Окрім податкової пільги, компанія може бути звільнена від здачі бухгалтерської та фінансової звітності (як наприклад, в Панамі, у Белізі, БВО, Домініканській Республіці, Сейшельських, Кайманових і Багамських островах). В деяких країнах передбачена фінансова звітність з частковою сплатою податку на прибуток чи її відсутністю (на Кіпрі -10%, у Гонконгу та в Гібралтарі — 0%).

Офшорні зони та їх риси

За визначенням офшорні зони являють собою поза національні економічно-фінансові центри, що здійснюють фінансування і кредитування підприємств в іноземних валютах. Характерними рисами цих зон є:

  1. Політична і економічна стабільність у державі.
  2. Ліберальне кредитно-валютне законодавство для інвесторів і державних інституцій з незначним державним втручанням та низькими податками.
  3. Високий ступінь збереження та гарантія дотримання банківської і фінансової таємниці.
  4. Відсутність валютного регулювання та обмежень.
  5. Зручна та досконала правова система.
  6. Добре обладнана мережа комунікацій та сучасні засоби зв’язку.

 
comments powered by HyperComments