Главная / Земля / Океанське дно починає просідати під масою води від льодовиків, що тануть

Океанське дно починає просідати під масою води від льодовиків, що тануть

Вчені повідомили, що раніше могло мати місце недооцінка зростання рівня Світового океану. Як заявляють фахівці Делфтського технологічного університету в Нідерландах. За даними кліматологів, через зростання тиску води може деформуватися океанічне дно.

Накопичення маси води може призвести до зміни рельєфу земної кори. Це в свою чергу візуально зменшує обсяг приросту води. Для супутників, які фіксують виключно поверхню, даний фактор залишається непомітним. Таким чином, вчені скористалися різними даними в цілях отримання максимально точних відомостей щодо втрати маси льодовиків Арктики, Антарктики і Гренландії.

Враховуючи багато факторів, вдалося показати, що за 1993-2014 рр. маса рідини в океані спровокувала «просідання» на 0,13 мм щорічно, зумівши набрати протягом 19 років близько 2,5 мм. Даний процес йде нерівномірно, тому в південній частині Тихого океану зміна глибини може становити 0,4 мм за рік. На території Північного Льодовитого цей показник може досягати 1 мм за рік. Ці значення можуть здатися не особливо помітними, але в дійсності це свідчить про фактичне зростання рівня Світового океану на 8% вище колишніх значень.

 

 
comments powered by HyperComments