Головна / Різні цікавинки / Окремі моменти щодо піратства в інтернеті

Окремі моменти щодо піратства в інтернеті

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Взагалі Інтернет, як соціальний елемент, зараз майже не вивчений. Але для його контролю хочуть застосовувати старі бабусині методи. Абсолютно неправльно. Давайте по порядку.

1. Треба не забороняти, а розвивати і допомагати

Повірте, якщо у людини буде можливість купити/подивитися_на_один_раз який-небудь фільм/музику за низьку ціну, то людина її купить. Тим більше з музикою. Можливо, не сподобатися увесь альбом виконавця, а тільки його 1 пісня. Навіщо мені платити за усю платівку? У результаті музикант втрачає покупця, хоча міг би отримати гроші за 1 пісню. Запитаймо у Земфіри про результати продажу пісень в інтернеті.

От щодо авторського права. Авторське право — це, за визначенням, набір правових норм, що регулюють ринок. Зараз воно влаштоване так, що масовий сегмент вигідніше гиковского — рівно за рахунок того, що дохід = кількість проданих копій, а не якість. Ось, наприклад, у сфері образотворчого мистецтва копірайт неважливий — цінується тільки оригінал, а не копії, — і там ніякого масового ринку немає.

Якби копірайт був спочатку влаштований за принципом підписки(є агрегаторы контенту, які скуповують його у авторів і продають споживачеві підписку відразу на увесь контент), то описані процеси, як мінімум, істотно сповільнилися б — тому що виробникові тепер потрібно не як можна більше копій продати, а як можна якісніше задовольнити споживача. На заході існують аналогічні сервіси по відео і музкальнмоу контенту. Зручність і доступність — ось 2 головних якості, яка має бути у сервісу в інтернеті.

У нас теж починають розвиватися схожі сервіси, а коли їх стане більше і індустрія навчитися отримувати з них вигоду, буде ще кращий. У людей не буде думки піти і шукати фільм на торент трекері. Вони знатимуть, що у них є гарантований, доступний ресурс звідки вони можуть це узяти. Також варто знати, що нам шукати, тому існують рекомендаційні медіа мережі, як, наприклад, fs.to — конкурент популярного сервиса ex.ua, на сторінках якого ви знайдете багацько цікавої та корисної інфи про все.

2. Треба позбавлятися від архаїзмів
Як легально отримати фільм? Піти в магазин або замовити в інтернеті диск. Питання: навіщо? Навіщо мені переплачувати за фізичний носій? А якщо він зламається? Розвиток технологій(хмарних) відкриває безмежні можливості у сфері зберігання даних. А швидкісний інтернет робить це усе доступним. У результаті ми отримуємо здешевлення для кінцевого користувача.

3. Спочатку пряник, потім батіг
Викачують фільми не через те, що хочуть зашкодити, скажімо, режисеру фільму. Просто у жителя далекого містечка в Cибири, є інтернет, але немає магазину з ліцензійними дисками. Коли у усіх можливість легально дивитиметься десь, тоді можна починати карати.

Ось загалом основні моменти, які хотілося б донести.

Натхнення: www.chaskor.ru

 
Loading...
comments powered by HyperComments