Главная / Земля / Олімпіаду придумали стародавні єгиптяни

Олімпіаду придумали стародавні єгиптяни

 
 

Родоначальниками Олімпійських ігор є стародавні єгиптяни, а не греки, як прийнято вважати, заявив фахівець з ієрогліфів австрійського університету Клагенфурт Ахмед Діяб. Є археологічні факти, які підтверджують, що єгиптяни були піонерами в цьому, — зазначив Діяб.

a871d95f27df9cadf5730957e162bb4b
Вчений пояснив, що у місті Ель-Мінья на півдні Єгипту в гробницях збереглися фрески, на яких зображені спортивні змагання древніх єгиптян, які нібито стали прототипом Олімпійських ігор. Зокрема, на малюнках присутні такі дисципліни як боротьба, бокс, стрільба з лука, веслування, легка атлетика.

При цьому мова йде про поховання часів XI і XII династій єгипетських фараонів Середнього царства, що належать до XXI-XVIII століть до н. е ..

За словами єгиптолога, археологам також відомо, що древні єгиптяни грали в різні ігри з м’ячем. При цьому однією з важливих якостей для єгипетського правителя було вміння швидко бігати.

«Це змусило царицю Хатшепсут зробити фреску в храмі в Луксорі, яка доводить її майстерність у бігу», — сказав Діяб.

Незважаючи на те, що сучасну цивілізацію прийнято вважати заснованої на досягненнях Стародавньої Греції, «у грецької цивілізації з усіма її досягненнями є більш глибоке коріння — це єгипетська цивілізація», додав учений.

 
comments powered by HyperComments