Главная / Екологія / Озонова діра стає меншою

Озонова діра стає меншою

Вчені з Массачусетського технологічного інституту підтвердили раніше отримані дані про те, що площа діри в озоновому шарі над Антарктикою скоротилася приблизно на 4 мільйони квадратних кілометрів. Це доводить, що світовий бойкот, оголошений використанню хлорфторвуглецю за підсумками переговорів у Монреалі 1987 року, приніс свої плоди.

21340baa66e998483c82ffcf1d483529
При цьому в 2015 році діра в озоновому шарі досягла рекордних розмірів, що чимало здивувало вчених. Дослідникам з Массачусетського технологічного, однак, вдалося встановити, що це було пов’язано з конкретним виверженням вулкана, в результаті якого в атмосферу було викинуто велику кількість шкідливої для неї газу — оксиду сірки.

У разі якщо світове співтовариство буде і далі дотримуватися взятих на себе зобов’язань щодо обмеження споживання, виробництва, імпорту та експорту хлорфторвуглеців, «озонова рана» повністю затягнеться до 2050 року, стверджують вчені.

Довідка

16 вересня 1987 р. у Монреалі (Канада) представники 46 країн підписали Монреальський протокол щодо речовин, які руйнують озоновий шар. У зв’язку з тим, що до цього часу роль як хлору, так і брому у впливі на стратосферний озон вже була доведена, у додатку до Протоколу були включені хлорфторвуглеці (ХФВ) та бромом галони.

 

 
comments powered by HyperComments