Главная / Земля / Падіння величезного астероїда не викличе цунамі (відео)

Падіння величезного астероїда не викличе цунамі (відео)

Якщо на Землю коли-небудь впаде величезний астероїд, то швидше за все, він впаде в океан, оскільки 70% планети покрито водою. У цьому випадку не варто очікувати потужного цунамі, заявила група вчених з Національної лабораторії в Лос-Аламосі (США).

48b96997cb0f1fad63883697becaffc6

Дослідники використовували суперкомп’ютер, щоб візуалізувати, як кінетична енергія швидко рухливого космічного тіла  перейде до океану при зіткненні. Таки чином вони змоделювали ситуацію падіння великого астероїда на Землю.

Як виявилося, астероїди — це точкові джерела енергії, а хвилі, що генеруються такими джерелами, досить швидко зменшуються. Так що ніякого цунамі, як це зазвичай буває у фільмах-катастрофах, від падіння небесного тіла в океан не вийде. А ось реальною проблемою буде водяний пар.

Справа в тому, що потрапляння в стратосферу величезної кількості водяного пару може викликати небажані кліматичні наслідки. Так, при падінні астероїда діаметром 250 метрів може випаруватися до 250 мегатонн води. Пара, що потрапить в тропосферу, швидко випаде назад у вигляді опадів, але та, що досягне стратосфери, може затриматися, що призведе до парникового ефекту і досить сильно вплине на клімат Землі.

Ті ж астероїди, які вибухнуть в повітрі, будуть мати ще менший ефект на утворення хвиль і водяної пари. Найбільш руйнівними ж астероїдами можуть бути ті, що впадуть близько берегової лінії. Тут може бути і цунамі, так і вибух в повітрі також буде вкрай руйнівним.

 
comments powered by HyperComments