Головна / Технології / Паливо майбутнього будуть робити з води за допомогою сонячного світла

Паливо майбутнього будуть робити з води за допомогою сонячного світла

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 
Австралійські вчені ще на крок наблизилися до створення технології, яка дозволить перетворювати воду і сонячне світло в ефективне водневе паливо.

Команда з Національного університету Австралії успішно відтворила білок, який використовує енергію сонячного світла, щоб створити біологічні системи — так само, як це роблять рослини. Дослідники виявили, що білок проявив «електричне серцебиття», яке є ключем до фотосинтезу — процесу перетворення сонячного світла в кисень і енергію, що рослини використовують для живлення своїх систем.
foto_cikavosti_06.09.2014-06_resized

Як зазначає доктор Кастурі Хінгорані, що керував дослідженням, відкриття може зробити революцію на паливному ринку, оскільки на відміну від обмежених запасів вуглеводнів, вода і сонячне світло є в необмежених кількостях.

«Це захоплююча перспектива використовувати їх для створення водню, і робити це дешево і безпечно», — сказав учений.

Потенційно паливо на його основі здатне замінити нафтопродукти. Вчені давно відзначали перспективність водню, як палива, і він вже зараз використовується для запуску космічних апаратів. Тим не менш, до цього процес отримання рослинами водню шляхом розщеплення води був погано вивчений.

Читайте також: Сонячне світло допоможе виготовити ракетне паливо

«Система використовує природний білок і не має потреби в батарейках або дорогих металах, тобто вона може бути доступна навіть країнам, що розвиваються», — сказав доктор Хінгорані.

Співавтор дослідження професор Рон Pace каже, що отримані ними результати відкривають нові перспективи виробництва водню в якості дешевого і чистого джерела палива.

«Це перший крок на шляху цілої низки відкриттів, таких як створення високоефективного палива або уловлювання атмосферного вуглецю», — заявив учений.

Професор Pace говорить, що велику кількість водневого палива, виробленого в ході штучного фотосинтезу, може змінити економіку.

«Це безвуглеводне паливо, по суті, нескінченне. Сонячне світло є надзвичайно поширеним, вода, яка є сировиною, також є скрізь. Найголовніше, що після використання палива ми знову отримуємо воду», — сказав він.

Читайте також: Вчені: паливом для нових автомобілів буде вода

Вчені використовували білок під назвою феритин, який зазвичай є майже у всіх живих організмів і часто зберігає залізо. Нове дослідження вчених стало продовженням роботи доцента Варвіка Хіллера, який керував дослідницькою групою до своєї смерті від раку мозку на початку цього року.

 
Loading...
comments powered by HyperComments