Главная / Людина / Перед розставанням дайте відповідь на ці питання!

Перед розставанням дайте відповідь на ці питання!

В один з найважчих періодів відносин людини може відвідати думка: «Можливо, нам з ним (з нею) краще розлучитися?». Це питання задають собі мільйони людей по всій землі, але ніхто не може дати на нього чіткої відповіді.

Особливо важко відповісти на це питання тим парам, які постійно сваряться і сперечаються один з одним. В такі моменти вас відвідує думка, що у вас в принципі мало спільного і, бути може, ви навіть починаєте ненавидіти один одного. Однак проблема полягає в тому, що ми часто стрибаємо з крайності в крайність – від абсолютної ненависті до безкрайньої любові. Щоб не закінчити передчасно хороші відносини, психолог Джен Кім пропонує 7 допоміжних питань, на які ви повинні чесно відповісти:

1. Я дивлюся на свої відносини з точки зору спостерігача (об’єктивно) або ж надто емоційно реагую на подію, через яку я відчуваю душевний біль?

Пам’ятайте, що будь-які життєво важливі рішення мають прийматися у здоровому розумі та ясній пам’яті. Візьміть перерву, зробіть крок назад, постарайтеся заспокоїтися і проаналізувати, звідки у вас з’явилася думка про розставання. Була вона викликана емоціями? Чи вона є наслідком тривалих роздумів?

2. Чи вважаю я, що партнер повинен задовольняти всі мої потреби?

Психотерапевт Ронда Річардс-Сміт стверджує, що в нашому суспільстві міцно закріпився стереотип, ніби партнери повинні повністю задовольняти емоційні потреби один одного. Як правило, подібного ставлення до себе очікують люди з низькою самооцінкою, залежні особистості, а також ті, хто не здатний самостійно розібратися зі своїми проблемами. Партнер повинен рости і розвиватися разом з нами, але ніяк не доповнювати нас. В іншому випадку, коли він припинить задовольняти ваші потреби, ви моментально охолоните до нього.

3. Що мені потрібно для щастя? Як мої відносини повинні змінитися, щоб я відчув себе щасливим?

В кожній людині жевріє надія, ніби її щастя прийде ззовні. Наприклад, несподівано з’являться зайві гроші або партнер сам по собі стане вести себе уважніше. Правда полягає в тому, що щастя – це внутрішній стан людини, його повна задоволеність нинішньою ситуацією. Якщо ваше щастя залежить від зовнішніх факторів, значить, воно тимчасове.

4. Дійсно я щасливий поруч з цією людиною? Був би я щасливий без неї?

Для того щоб відповісти на це питання, досить уявити собі просту картину. Подумайте, як би виглядало ваше життя без нинішнього партнера? Вам було б легше жити? Ви б відчували щастя і полегшення? Чи, навпаки, ви б зрозуміли, що самотність – це зовсім не те, що потрібно вам?

5. Наші відносини все ще розвиваються?

Це, можливо, одне з найбільш болючих і складних питань. Незважаючи на випробовувану біль, розчарування і страх, потрібно запитати, чи вичерпали себе ваші відносини? Або ж вам є, куди рости?

6. Ці відносини покращують моє життя або погіршують?

Проведіть простий тест. Візьміть аркуш паперу, розділіть його лінією на дві половинки. З одного боку напишіть фразу «що я отримую в цих відносинах», а з іншого – «що ці відносини забирають у мене». Чесно заповніть обидві колонки. Якщо «віднімання» перевищують «додавання», значить, ваші стосунки вам в тягар.

7. Якщо б у мене була улюблена дитина, я хотіла би, щоб вона була у відносинах з такою ж людиною, як мій нинішній партнер?

Це потужне вправа, що ставить своєю метою перевірити ваші справжні почуття. Підсвідомо і свідомо ви бажаєте своїй дитині тільки кращу долю. Якщо вам не хочеться, щоб ваша дитина зустрічалася з людиною, схожою на вашого партнера, чому ж ви самі продовжуєте з ним зустрічатися?

Натхнення: flytothesky.ru

 

 
comments powered by HyperComments