Главная / Людина / Перед смертю люди рідко відчувають біль

Перед смертю люди рідко відчувають біль

Багато людей бояться смерті частково через впевненість в тому, що вони будуть страждати від нестерпного болю та інших неприємних симптомів. Тим не менш, австралійські вчені з Університету Воллонгонг повідомляють, що болісна смерть зустрічається вкрай рідко, і перед смертю людей більше турбують такі симптоми, як втома, безсоння та проблеми з диханням. При цьому наголошується, що дані симптоми стають менш вираженими у міру наближення смерті.

За словами експертів, за останнє десятиліття відбулося статистично значиме зменшення болю та інших симптомів кінця життя. На сьогоднішній день більше 85% пацієнтів, які отримують паліативну допомогу, полегшує стан при наявності серйозних захворювань, не мають серйозних симптомів до моменту смерті. Тим не менш, згідно зі статистикою, близько 40 мільйонів осіб потребують паліативної допомоги, але лише 14% отримують її в даний час.

Отримані дані показують, що найбільш поширений симптом, який змушує людей страждати до кінця життя – це втома. Так, 13,3% пацієнтів повідомили про сильний стрес через втому, 7,4% назвали найбільш неприємним симптомом біль, а 7,1% – втрату апетиту. Наявність втоми і втрата апетиту цілком закономірні, так як ці ознаки досить поширені серед пацієнтів з наближенням до смерті, в той час як сильним болем в даний час можна ефективно керувати.

Інші проблеми, такі як проблеми з диханням, безсоння, нудота і проблеми з кишечником, зустрічаються рідше і зазвичай стають менш вираженими у міру наближення смерті, говорять вчені. Таким чином, всупереч популярним уявленням, люди в останні дні і години свого життя досить рідко страждають від болю і рідше відчувають неприємні симптоми, ніж на початку своєї хвороби.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments