Главная / Авто / Переваги газодизеля (ГБО на дизелі)

Переваги газодизеля (ГБО на дизелі)

Через постійне зростання цін на паливо автовласники постійно шукають нові способи заощадити. Ця проблема не нова і одним з основних способів економії є перехід на газ.

Для автомобілів з бензиновим двигуном вже давно випускаються різні версії газо-балонного устаткування (ГБО) і виробники домоглися хороших результатів у якості даного обладнання, його встановлення, продуктивності, економічності та екологічності. Але як йдуть справи з дизельними двигунами, можна і потрібно переходити на газ з дизеля?

17-12-15-foto-600x450-1

Способи установки газового обладнання (ГБО) на дизель і принцип роботи газодизеля

На сьогоднішній день можна знайти різну інформацію про установки http://profigas.ua/, але в основному виділяють 2 види:

Перший вид – це повне переобладнання дизельного двигуна на газ. В даному варіанті здійснюється переобладнання і модернізація двигуна, так як у газа і дизеля різні фізичні властивості та для нормальної безпечної роботи необхідно трохи інший принцип роботи (тиск, система запалювання тощо). Після цього переобладнання, зворотний перехід на дизель не можливий.

Другий вид – це газодизель, одночасна робота на дизелі і газу (Dual Fuel). При даному способі від 30 до 50 відсотків дизеля заміщається газом (пропаном або метаном) під час роботи. Дизель необхідний для згоряння паливно-повітряної суміші. Цей варіант простіший, дешевший і екологічніший.

При одночасній роботі на газу і дизелі з’являється ряд переваг:

Економічність. Зменшуються витрати на паливо, так як газ дешевше дизеля, але варто зауважити, що це стосується в першу чергу вантажних автомобілів, тягачів, сільськогосподарської техніки, які постійно знаходяться в роботі, проїжджають великі відстань під навантаженням. На легкових дизелях ГБО буде окупатися дуже довго.

Збільшення ККД і динаміки руху. Збільшується обертовий момент і потужність двигуна, а також термін служби деталей системи подачі палива в двигун (Common Rail).

Екологічність. Зменшується викид в навколишнє середовище твердих частинок і шкідливих речовин.

Роблячи висновки з цієї інформації, можна сказати, що установка ГБО на дизель стає все більш актуальною, але в основному для комерційної техніки, яка інтенсивно використовується. В даному випадку можна істотно економити на паливі, збільшуючи свій прибуток на цьому.

Остаточне рішення по установці ГБО на дизельний двигун приймати Вам, але краще наперед прорахувати терміни окупності даного переобладнання автомобіля, зважити всі за і проти і індивідуально для свого автомобіля дізнатися технічні сторони питання про індивідуальні «проблеми» кожної марки авто і техніки, конструктивні особливості і найбільш часто виникаючі поломки та розтрати при переході з ГБО на дизель.

 

 
comments powered by HyperComments