Главная / Здоров'я / Перевірено ефективність «страшилок» зображених на пачках сигарет

Перевірено ефективність «страшилок» зображених на пачках сигарет

Нещодавно американські вчені провели дослідження на перевірку ефективності дії «страшилок», які стали друкувати на упаковках сигарет. Після закінчення експерименту психологи заявили, що такі картинки викликають у курців сильні негативні емоції.

За їх словами, дивлячись на ці графічні малюнки, людина, що має нікотинову залежність, більш усвідомлено замислюється над тим, щоб кинути цю згубну звичку, ніж це відбувається при прочитанні текстових попереджень. Щоб переконатися у своїй теорії, вчені набрали групу випробовуваних, що складається з 293-х курців віком близько 34-х років. Вони повинні були викурювати в день від 5 до 40 сигарет протягом 4-х тижнів. Кожен понеділок учасник приходив в офіс, де отримував запас сигарет на тиждень, на кожній пачці яких були нанесені 3 види попереджень: текстове, графічне, а також комбіноване (картинка + текст).

В кінці експерименту випробовувані розповідали, що перегляд графічних зображень змушував їх відчувати більше негативних емоцій, замислюючись про шкоду куріння, ніж при читанні лише текстових попереджень. Проте цікавий факт виявився, коли експеримент показав, що комбінований тип застережень знижує всі показники, тим самим роблячи ефект від малюнків меншим, ніж від попереджувального тексту.

В результаті ніхто з випробовуваних так палити і не кинув, а у деяких споживання сигарет навіть в кілька разів збільшилося. Однак психологи все ж зафіксували, що серед випробуваних зріс стресовий стан через регулярний перегляд попереджень, які повідомляють про шкоду нікотинової залежності, а також про захворювання, які можуть ним провокуватися.

 

 
comments powered by HyperComments