Главная / Всесвіт / Персеїди-2016 стануть найбільш видовищним зоряним шоу за останні роки

Персеїди-2016 стануть найбільш видовищним зоряним шоу за останні роки

 
 

Ключовою подією серпня для астрономів-любителів і астрофотографов незмінно є метеорний потік Персеїди. В цьому році завдяки збігу ряду обставин це щорічне зоряне шоу обіцяє бути особливо яскравим, насиченим і видовищним.

bfe2383f32142ad56d8bd9bc902af52f

Згідно з даними НАСА, в піковий момент проходження Землі через пиловий хвіст комети Свіфта—Таттла (він припаде на ніч з 11 на 12 серпня) на зоряному небі можна буде спостерігати до 200 метеорів на годину. Це в два рази більше, ніж зазвичай, тому в НАСА нинішній потік називають справжнім «метеоритним вибухом», якого не спостерігали з 2009 року.

Дрібні пилові частки хвоста комети несуться в космосі зі швидкістю близько 132 тисяч миль на годину і, потрапляючи в атмосферу Землі, згорають, породжуючи яскравий спалах світла. Оскільки в цьому році Земля виявиться трохи ближче до середини метеорного потоку, а не з краю, як зазвичай, подібних спалахів на нічному небі можна буде спостерігати більше звичайного.

Втім, в НАСА подбали і про тих, кому погодні умови або які-небудь інші причини не дозволять спостерігати за Персеїдами наживо. Для цього на офіційному сайті Центру космічних польотів НАСА імені Маршалла з 22:00 по північноамериканському східним часом (5 ранку за київським часом) 11 серпня 12 серпня буде організована пряма трансляція Персеїд.

Між тим, це не єдині дні, коли можна буде поспостерігати за метеорних потоком — активність метеорів на зоряному небі не зійде нанівець одномоментно, а буде поступово згасати. Таким чином, насолодитися цим зоряним шоу можна в будь-яку безхмарну ніч аж до 24 серпня.

 
comments powered by HyperComments