Главная / Технології / Перші в світі шкарпетки, що виробляють електрику з сечі

Перші в світі шкарпетки, що виробляють електрику з сечі

Такий побічний продукт життєдіяльності, як урина, не повинен пропадати даремно. Саме так вважають британські вчені з Брістоля. Дослідники розробили прототип натільного пристрою у формі шкарпеток, що генерують електроенергію з сечі за допомогою мікробних паливних елементів (МПЕ).

41bc3523da5c0546795032a441e6e56a

Шкарпетки складаються зі сітки взаємопов’язаних трубок, здатних вмістити до 648 мл сечі. Під час ходьби рідина проходить через МПЕ, живить бактерії корисними речовинами, внаслідок чого виробляється електрика. Проведені експерименти показали, що натільний пристрій здатний виробляти достатню кількість енергії для того, щоб бездротовий передавач міг кожні дві хвилини відправляти сигнал на ПК.

Заряджати мікробні паливні елементи сечею — це не нова ідея. Але у попередніх розробках для прокачування урини використовували електричний насос, який сам вимагав живлення. Зараз же британцям вдалося побудувати самодостатню систему. Вони вже працюють над одягом, який дозволить доставляти свіжу сечу в шкарпетки так, щоб людина не турбувалася про її збір і заміну.

Джерело: digitaltrends.com

Натхнення: 24gadget.ru

 

 
comments powered by HyperComments