Главная / Технології / Перший у світі острів, який цілком перейшов на поновлювані джерела енергії

Перший у світі острів, який цілком перейшов на поновлювані джерела енергії

 
 

Іспанський острів збирається стати першою в світі територією, що одержує усе свою енергію з поновлюваних джерел. Це відбудеться до кінця року, коли вітрохвильова електростанція Горона де В’єнто запрацює на повну потужність. Йдеться про острів Ель Хьерро — найменший з Канарських островів біля атлантичного узбережжя Африки.

spainslarges

«Потужність електростанції зростатиме поступово. До кінця року, якщо все пройде нормально, ми зможемо покрити 100 % потреб 11000 мешканців острова в електроенергії», — говорить прес- секретар проекту Христина Моралес (Христина Моралес).

Читайте також: В Австралії побудують найбільшу хвильову електростанцію

Кожна з двох наборів турбін (одна приводить в дію вітер, друга — морські течії) має потужність в 11,5 мегават — що з лишком покриває потреби остров’ян (навіть у пікові години там споживається не більше 8 мегават енергії).

«Невеликий (278 км2) острів вулканічного походження — ідеальне місце для випробування повністю поновлюваних джерел енергії», — додала Моралес.

Вартість проекту склала 80 мільйонів євро; місцева влада планує «повернути» цю суму за 20 років. Крім того, очікується, що щорічні викиди СО2 на острові скоротяться на 18 700 тонн, а споживання дизеля — на 6000 тонн.

Читайте також: Топ-10 країн, що використовують вітроенергетику

Владі острова належить акцій електростанції 60 %, 30 % — енергетичної компанії Endesa (дочірньому підприємству італійської групи Enel), 10 % — місцевому технологічному інституту.

 
comments powered by HyperComments