Главная / Поради / Перспективи створення власного грибного бізнесу

Перспективи створення власного грибного бізнесу

1-27-11-2016-600-450Гриби-шампіньйони містять в собі багато легко засвоюваних білків, амінокислот і вітамінів. Цукор і жири є в наявності в мінімальній кількості, а холестерин і зовсім відсутній. Ці характеристики і низька калорійність роблять гриби незамінним продуктом для людей, що страждають від надмірної ваги чи ведуть здоровий спосіб життя. Популяризація та пропаганда здорового харчування сприяє постійному зростанню попиту на цей різновид грибів.

Вирощування грибів – бізнес не новий, але був і залишається самим високорентабельним в сфері сільського господарства. Привабливості бізнесу додають мінімальні капіталовкладення і дешева сировинна база. Сировинною основою для виробництва служить кінський (рідше коров’ячий або курячий) перегній і солома. Для покривного шару краще використовувати верховий торф з додаванням негашеного вапна чи доломітового борошна. Якщо не впевнені в пропорціях змішування, краще скористатися готовою покрівельною сумішшю, яку пропонує вітчизняний виробник торфу – Житомирторф.

Запорука успішного розвитку бізнесу – добротний субстрат (компост) для зростання грибниці. Найбільш поширений варіант субстрату, що складається з соломи (висотою 30 см), кінського гною, курячого посліду, гіпсу та води. Компост повинен складатися з 5-6 таких прошарків, попередньо зволожених і утрамбованих.
2-27-11-2016-600-750На приготований компост укладається покривний шар, який живить грибний міцелій і утримує вологу. Найчастіше це розкислений верховий торф. На один квадратний метр грибниці потрібно в середньому 30-35 кг торфу, або шар товщиною 5 см. Для рівномірного розростання міцелію покривний шар торфу розпушується, далі вирівнюється і ущільнюється. Тонкий покривний шар не забезпечить оптимальну вологість грибниці, що погіршить показники якості грибів, а частий полив, внаслідок недостатньої вологості, може погіршити зовнішній вигляд грибів і сприяти появі бактеріозу.

Який прибуток можна отримати від вирощування грибів? Точних цифр озвучити неможливо, оскільки розмір врожаю прямо залежить від обраної сировини, технології і скрупульозності створення і дотримання технології вирощування. Але попередній оптимістичний варіант розвитку бізнесу прорахувати можна. Витрати на грибницю складаються з придбання перегною, міцелію, торфу і складають близько 1500 USD (з розрахунку на 10 тонн загального поживного ґрунту). 1 кг поживного субстрату здатний дати до 200 г грибів. У рік можливо 5 виробничих циклів. Відповідно максимальний урожай з 1 кг поживного ґрунту становить 1 кг, або 10 тонн з усією площі. Роздрібна ціна шампіньйонів коливається в діапазоні 20-25 грн/кг, що дорівнює 200-250 тис. грн на рік.

 
comments powered by HyperComments