Главная / Всесвіт / Під поверхнею Марса ховається величезне крижане море

Під поверхнею Марса ховається величезне крижане море

Група американських і канадських геофізиків виявила на Марсі величезне скупчення підземного льоду, яке містить приблизно стільки ж води, скільки і озеро Верхнє, яке є найбільшим і найглибшим в системі Великих озер.

48c1688721d586cc1a4d2f78bf5eb502
Виявити гігантське родовище підземного льоду вченим вдалося за допомогою радіолокатора SHARAD орбітальної станції MRO (Mars Reconnaissance Orbiter).

У дослідженні, опублікованому в Geophysical Research Letters, геофізики відзначають, що шар, який складається з водяного льоду (50-80%), піску і газів, розташований на глибині 1-10 метрів під поверхнею на заході рівнини Утопія, приблизно на півдорозі від екватора до північного полюса. Заморожена водойма має товщину 80-170 метрів і обсяг 14,3 тисячі кубічних кілометрів.

«Виявлене скупчення підземного льоду перевищує за своїми розмірами площа штату Нью-Мексико (315 194 км.кв — ред.)», – повідомило NASA.

«Це родовище, ймовірно, утворилася через рясні снігопади, які сформували крижаний лист, змішавшись з пилом у час формування Марса, коли вісь планети була нахилена інакше, ніж зараз», – говорить провідний автор дослідження Кессі Штурман.

 
comments powered by HyperComments