Главная / Відео / Підводне життя китів (відео)

Підводне життя китів (відео)

 
 

Групі дослідників зі Стенфордського університету вдалося розробити незвичайний пристрій. З його допомогою вони планують спостерігати за підводним життям китів, адже пристрій абсолютно безболісно кріпиться на спину ссавця за допомогою присосок, не доставляючи йому при цьому жодних незручностей. Тепер учені можуть як би супроводжувати величних тварин під час їх плавання та годівлі, що раніше науці було недоступне у зв’язку з відсутністю подібних технологій.

2e43e55a02ea3d52db1ab51c8e69fa68

Першими піддослідними тваринами стали кити сімейства полосатикових (Balaenoptera), куди входять горбатий і синій кит. Вченим вдалося застати тварин в момент, коли вони спливли на поверхню в момент годівлі, і за допомогою жердини закріпити камеру на спині одного з них. Як ви знаєте, харчуються дорослі кити досить хитромудрим способом: вони ковтають цілі косяки риб разом з морською водою, а потім відфільтровану через цедильный апарат воду скидають назад в навколишнє середовище.

«Процес годування китоподібних значно спрощується за рахунок комплексного набору біомеханічних і анатомічних особливостей їх організму. Кити здатні заковтувати обсяги води і їжі, що значно перевищують обсяг власного тіла. Наприклад, великий синій кит за один раз заковтує обсяг води, який можна порівняти з великим басейном або шкільним автобусом, а відбувається все це за лічені секунди», — ділиться з журналістами співавтор дослідження Джеремі Гольдбоген.

Читайте також: 

Кити здатні пірнати на глибину до 300 метрів, при цьому затримуючи дихання на 12 і більше хвилин. І хто знає, що від вчених може приховувати настільки велика товща води. Але тепер вони зможуть непомітно спостерігати за життям цих дивовижних морських тварин прямо в їх природному середовищі існування.

 
comments powered by HyperComments