Главная / Екологія / Пилові бурі в Індії призвели до погіршення якості повітря

Пилові бурі в Індії призвели до погіршення якості повітря

По мірі того як погода стає все запеклішою, а вітри — більш сильними, пилові бурі починають накривати всю Індію. Найбільш потужні пилові бурі зазвичай відбуваються безпосередньо перед сезоном мусонів. Але в цьому році ситуація ускладнилася.

Хірен Джетва, який вивчає аерозолі спільно з Асоціацією космічних досліджень Центру космічних польотів Годдарда НАСА, зазначив, що щороку з квітня по червень можна спостерігати пилове навантаження. В цьому році сезон був незвичайним з точки зору підвищеної інтенсивності.

У травні 2018 року Індія пережила період екстремальних погодних умов, включаючи сильні пилові бурі та грози. Новий сплеск штормів з 12 по 15 червня над Нью-Делі привів до сильного забруднення навколишнього середовища, в результаті чого жителі страждають від забрудненого повітря.

Пилова буря почалася в західному штаті Раджастхан 12 червня 2018 року, коли сильні вітри підняли пил з пустелі Тар. Протягом наступних кількох днів пил подорожував по півночі і центру Індії. Це зображення було отримано 14 червня за допомогою інструменту VIIRS на супутнику Suomi NPP. Пил опинився в пастці між гірськими хребтами і на знімку видно у вигляді перевернутої v.

Джетва очікував, що пил продовжить рухатися на південний схід до Бенгальської затоки, але замість цього він залишався зосередженим над північними рівнинами ще на один день, так як пил, який рухався на південь зустрічали сильні вітри, що дмуть на північний захід від Бенгальської затоки.

Якість повітря у Нью-Делі було найгіршою 15 червня 2018 року. На наведеній нижче діаграмі показано якість повітря (тверді частки і приземний озон) над Нью-Делі, згідно моніторингу посольства і консульства США. Небезпечні рівні класифіковані зі значеннями від 301 до 500. Індекс якості повітря в Нью-Делі 15 червня склав близько 518. Місцева влада попросили жителів не виходити на вулиці, а також відправили пожежні бригади для розбризкування води по всьому місту.

Пыльные бури в Индии привели к ухудшению качества воздуха

Поряд з сильними південно-західними вітрами, що піднімають пил, одна з причин інтенсивної курної бурі полягає в тому, що перші мусони в Північній Індії в цьому році не розпочалися вчасно. Як правило, дощі допомагають видалити пил, очищуючи повітря.

 
comments powered by HyperComments