Главная / Здоров'я / Після 40 років шанси чоловіків зачати дитину знижуються на третину

Після 40 років шанси чоловіків зачати дитину знижуються на третину

 
 

Не тільки жінкам потрібно турбуватися про свої біологічні години. Згідно новим даним, отриманим вченими з Бостона, після 40 років шанси чоловіків стати батьками скорочуються на третину.

Проведене дослідження показало, що чоловіки у віці від 40 до 42 років з жінкою, якій менше 30 років, мають середній коефіцієнт народжуваності 46%. Це більш ніж на третину менше 73%-ного коефіцієнта народжуваності для чоловіків у віці від 30 до 35 років. Експерти вважають, що ДНК сперми пошкоджується з віком, що пояснює більш високий ризик появи у літніх людей дітей з аутизмом і шизофренією. Щоб прийти до таких висновків, фахівці проаналізували дані 7753 пар, які проходять лікування безпліддя в клініці.

За словами медиків, жінкам найкраще намагатися зачати дітей з чоловіком свого віку або молодше, так як з кожним поділом клітин в організмі накопичуються мутації. Сукупний ефект цих мутацій, які продовжують накопичуватися при діленні клітин, ймовірно, і викликає дану проблему. Експерти підкреслюють, що літні чоловіки з меншою ймовірністю можуть зачати дитину, також у них йде набагато більше часу на зачаття, в той час як діти, народжені від чоловіків у віці, нерідко страждають від психічних розладів.

 
comments powered by HyperComments