Главная / Здоров'я / Післяпологова депресія: 6 частих помилок

Післяпологова депресія: 6 частих помилок

Одні називають післяпологову депресію вигадкою, інші — просто списують її на гормони. Та післяпологова депресія — цілком реальна проблема, з якою дійсно стикаються при появі дитини, причому не тільки мами. Що потрібно знати про цей стан, і яким міфам час перестати вірити:

Міф: Поринути в депресію після народження дитини — нормально

Факт: Близько 80% новоспечених мам відчувають занепад в настрої в результаті підвищеної втоми і стресу в перші кілька тижнів після пологів. Але якщо ці почуття тривають занадто довго або посилюються настільки, що заважають вам нормально функціонувати, є ризик, що у вас розвинулася післяпологова депресія. Виправданий привід звернутися за професійною допомогою.

Міф: Післяпологовою депресією страждають тільки матері

Факт: насправді, з депресією може зіткнутися будь-який з батьків — передродовий і післяродовий. Згідно з дослідженням JAMA, нею страждають близько 10% батьків (пік припадає на 3-6 місяців після народження дитини). Прийомні батьки (і гомо — і гетеросексуальні) також знаходяться в групі ризику.

Міф: Симптоми післяпологової депресії з’являються в перші 3 місяці після народження

Факт: Дослідження показують, що жінки з важкою післяпологовою депресією починають відчувати перші симптоми ще будучи вагітними. У той же час у інших жінок цей вид депресії може початися через рік після пологів.

Міф: Жінки з післяпологовою депресією постійно плачуть

Факт: Зрозуміло, сльози — теж симптом, але депресія може проявляти себе і в інших, менш очевидних формах — у деяких жінок пропадає апетит, розвивається безсоння, з’являється тривожність і панічні атаки, зменшується концентрація уваги, з’являються нав’язливі думки і неадекватна поведінка. Не дайте себе обдурити: посмішки на фотографіях молодих мам на Фейсбуці — зовсім не гарантія їх хорошого настрою та самопочуття.

Міф: Післяпологова депресія — ознака слабкості

Факт: Навряд чи. Крім того, що сама здатність народити — прояв закладених в жінці надздібностей, післяпологова депресія ніяк не відображає, як багато сил вкладає жінка в материнство. Звинувачувати в занепаді настрою потрібно різкі гормональні перепади (особливо у рівні естрогену і прогестерону), гостру нестачу сну і грандіозні емоційні труднощі, пов’язані з появою дитини.

Міф: Кожна вагітність закінчується післяпологовою депресією

Факт: Не бійтеся завагітніти знову, якщо у вас вже був сумний досвід післяпологової депресії. Згідно Американської асоціації психологів, менше половини (а саме 41%) жінок, що пройшли через післяпологову депресію одного разу, стикаються з нею знову.

Натхнення: zdorovie.com

 

 
comments powered by HyperComments