Главная / Екологія / Північно-Атлантична течія стала слабшою на 15%

Північно-Атлантична течія стала слабшою на 15%

Циркуляція води в Атлантичному океані сповільнилася через зміни клімату, вважає команда вчених з Потсдамського інституту вивчення кліматичних змін в Німеччині.

Північно-Атлантична течія, що переносить тепло у високі широти Північної півкулі, стала слабшою на 15 % з середини XX століття до «нового рекордно низького значення», прийшли до висновку вчені. Потік води став менше на 3 мільйони кубічних метрів в секунду, що еквівалентно майже 15 річкам Амазонок.

Течія переносить теплу воду від екватора до північних куточків Атлантики, а холодну воду — назад вниз через океанські глибини. Завдяки течії в Західній Європі помірна погода, і метеорологи пов’язують зміни температури на півночі Атлантичного океану з недавніми літніми хвилями тепла.

Циркуляція важлива для рибальства вздовж атлантичного узбережжя США, яка є ключовою частиною економіки Нової Англії, відчуло сильні зміни за останні роки — через зменшення тріски і розквіт популяцій омарів біля узбережжя штату Мен.

Частково уповільнення Північно-Атлантичного течії може пояснюватися таненням крижаного щита Гренландії, яке змінює склад води в регіоні і порушує природні процеси.

Але повністю роль зміни клімату в уповільненні океанської течії не зрозуміла, і інше дослідження прийшло до дещо інших висновків.

Вчені з Університету Редінга з’ясували, що Північно-Атлантична течія сповільнилася в останні 150 років. Вони вважають, що зараз вона слабша, ніж у який-небудь інший момент за кілька тисячоліть.

У двох досліджень є відмінності. Друга робота припускає, що уповільнення почалося, мабуть, з природних причин приблизно під час промислової революції в 1850 році, а не було спровоковано техногенною зміною клімату. Але, як і в першому дослідженні, друге вважає, що циркуляція залишиться слабкою або ще більше ослабне під час поточної ери потепління.

 
comments powered by HyperComments