Главная / Технології / Пластикові відходи в «зелене» золото

Пластикові відходи в «зелене» золото

Гори використаних пластикових пляшок на звалищному пункті в Тайпеї поки видають лише легкий запах сміттєзвалища, але скоро вони перетворяться на перуки і одяг, які носять люди. Виробляючи абсолютно все: від штучного волоса до футбольних майок і будівельних цеглин, Тайвань знайшов спосіб вдихати нове життя в свої величезні відходи пластмаси, створюючи новий бізнес, який приносить великий дохід.

Острів почав виробляти одноразову пластикову продукцію більш ніж десятиліття тому, що стало причиною масового занепокоєння про довкілля, і сьогодні, згідно кабінету Адміністрації по Захисту Навколишнього середовища, пластикові відходи становлять близько 73% всіх відходів.

Минулий рік, майже 180,000 тонн використаної пластмаси було зібрано і перероблено в сировину ціною 4.5 мільярдів тайванських доларів (140 мільйонів доларів США), що значно знизило сміттєві витрати і виділення вуглекислоти. «Непотрібний пластик може бути перероблений в різні продукти, наприклад, одяг, квіткові горщики, перуки і запальнички» — сказав Ма Найен-хо (Ma Nien-ho), представник адміністрації управління фонду відходів. «Ми не тільки захищаємо навколишнє середовище, але також заробляємо гроші» — доповнив він.

Тайвань пишається виробництвом так званої «екотканини». Футболки зроблені з пластикових пляшок розплавлених і перероблених у поліестер, згідно з оцінкою Науково-дослідного Текстильного Інституту Тайваню були на 13% легше, ніж традиційна тканина і мали властивість більш швидко вбирати і розсіювати піт.

«Промисловий процес також є більш ощадливіший по відношенню до навколишнього середовища, так як він не вимагає великої кількості води та енергії для фарбування сорочок при використанні кольорових пляшок» — зауважив Алекс Ло (Alex Lo), виконавчий директор Текстильній Корпорації. Текстильна Корпорація є провідним тайванським виробником екотканини, яка в останні роки експортує продукцію в Сполучені Штати і Японію, що сприяло підвищенню прибутку аж до 10%.

Тайвань, невеликий острів, який використовує близько 4.5 мільярдів пластикових пляшок щорічно, отримує очевидні переваги у виробництві екотекстилю завдяки низьким витратам на транспорт та утримання відходів. Фонд Цу Хі — один з найбільших благодійних фондів, зібрав по всьому Тайваню за допомогою 70,000 добровольців 12,000 тонн використаних пляшок. Таким чином, фонд розповсюдив більш, ніж 300,000 вовняних ковдр зроблених з пластикових пляшок, розрахованих як для домашнього використання, так і для подорожей.

«Eco Ark» — триповерховий виставковий зал, висотою 24 метри, спроектований у зв’язку з дебютом Міжнародної Квітковій Експозиції в Тайпеї, побудований з 1.5 мільйонів з пластикових пляшок. Вартість будівлі склала 300 мільйонів тайванських доларів.

«Пляшки перероблені в цеглини, які можуть витримувати землетруси, а вітер і сонце забезпечують будівлю природним освітленням, щоб зберігати електрику» — сказав архітектор Артур Хуанг (Arthur Huang). «Так звана поліцеглина дешевше, ніж стандартні матеріали подібно дереву (ліс) і склу, так що будівельна вартість його набагато нижча».

Хуанг повідомив, що його фірма в даний час будує готель класу ‘люкс’, кілька заводів і корпоративних будівель на основі цих цеглин. «Просто уявіть собі, що ми зможемо замінити всі металеві дахи в будівлях Тайпея світлими прозорими поліцеглинами. Це зробить місто більш привабливим».

Натхнення: globalscience.ru

 

 
comments powered by HyperComments