Главная / Різні цікавинки / Плетіння з дроту своїми руками: схеми з описом

Плетіння з дроту своїми руками: схеми з описом

 
 

Рукоділля – це унікальний спосіб створювати красиві речі і предмети своїми руками. Наприклад, плетіння з дроту, про який й піде далі розмова, дозволяє створювати красиву біжутерію, предмети декору, дає можливість прикрашати свій одяг, аксесуари, дім і сад. Що можна зробити з такого матеріалу, як дріт? З чого краще починати новачкам?

Трохи історії про плетінні з дроту

Вироби з дроту – це цінні аксесуари і предмети, які завжди користувались великою популярністю як у торговців, так і у представниць прекрасної статі. Підтвердженням тому є артефакти, знайдені археологами і любителями старовини під час розкопок на давньоруських курганах. Зокрема, з дротяних виробів були знайдені такі прикраси та предмети:

 • кольчуги;
 • браслети;
 • персні;
 • підвіски;
 • ланцюжки;
 • скроневі кільця.

Цікаво, що в кожній з знахідок було своє індивідуальне плетіння з дроту, яке вигідно виділяє експонат серед інших предметів побуту та іншого начиння. Серед вищезазначених предметів були знайдені і такі, які були виготовлені з товстого кованого дроту.

Нагадаємо, що виробництво такого матеріалу, який раніше вважався досить складним і довгим процесом. Саме тому цінність таких предметів прирівнювалася до ціни литих виробів з благородних металів.

У процесі створення аксесуарів, наприклад, одного колечка для ланцюжка, ковалі спочатку ковали своєрідний металевий джгут, потім його били молотком до тих пір, поки він не набував форму циліндра. Відповідно, для створення повного ланцюжка необхідно було зробити багато таких кілець і лише потім виконувати плетіння з дроту. Сьогодні ж процес виготовлення виробів значно спростився, тому при достатніх навичках та певній допомозі зробити красиве кільце або сережки може будь-який користувач Мережі.

Які інструменти потрібні для роботи?

Якщо ви вирішили зробити будь-який виріб з дроту, зверніть увагу на необхідний для роботи стандартний набір допоміжних інструментів. Отже, вам знадобляться:

 • плоскогубці;
 • кусачки;
 • круглогубці;
 • ножівка по металу;
 • напилок по металу;
 • ручні або настільні лещата;
 • портативна ковадло.

Які види плетіння існують?

На даний момент існує декілька технік плетіння, які використовуються майстрами у всьому світі. Наприклад, однією з найпопулярніших є техніка Wire Wrap. Вона допомагає красиво обплітати різноманітні намистини, камінці, аксесуари, створювати оригінальні сережки, кафи, брошки, сережки та іншу біжутерію. Також існує техніка плетіння, яка візуально нагадує подібне рукоділля із звичайної пряжі і ниток. Найпростішою вважається і «кольчужна» техніка, а також Viking Knit. Яке ж підходить плетіння з дроту для початківців?

Як підібрати техніку плетіння?

Новачком в будь-якій сфері діяльності, включаючи рукоділля та хобі, бути дуже важко. Завжди існує ризик зробити неправильний вибір, поспішити з висновками або прийняти невірне рішення. Тому краще всього починати з найбільш простої і доступної для розуміння початківця техніки. Давайте зробимо це разом.

Робимо браслет Viking Knit: інструменти

«Viking Knit» — це нескладне плетіння з дроту, яке не потребує пайки кожної ланки окремо і передбачає роботу з великим шматком дроту. При цьому кожна ланка штучно «нарощується» до того моменту, поки не замкнеться весь ланцюжок. Для цього нам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • тонкий мідний дріт;
 • простий олівець;
 • ножиці;
 • лінійка (бажано металева).

Створюємо основу для виробу

Перш ніж почати виконувати плетіння з дроту (схеми та фото можна знайти в нашій статті), необхідно заготовити основу. Для цього візьміть лінійку, відріжте дріт довжиною до 40 см і рівно 6 разів оберніть її навколо вашої лінійки. Далі зніміть отримані петлі і зафіксуйте їх, використовуючи вільний кінець дроту. Потім трохи змістіть частина кріплення вниз, а звільнилися з петель зробіть квіточку.

Петля за петлею: приступаємо до плетіння

На наступному етапі беремо олівець, одягаємо його зверху (з незаточенной боку), відрізаємо ще з дроту довжиною близько 70 см, просовуємо її вільний кінець у один з перших «пелюсток» нашого «квітки». Далі переходимо до іншої «пелюстки» і робимо другу, третю і четверту петлю. Переходимо на другий ряд, чіпляючись тепер за отримані петлі попереднього. Робимо так ще кілька рядів, поки довжина вашої робочої дроту не скоротиться до 10-12 см. Саме так і виконується плетіння з дроту своїми руками.

Нарощуємо дріт і рухаємося далі

Щоб продовжити плетіння, необхідно штучно наростити дріт. Для цього до маленького кінчика попереднього прикручуємо нову робочу нитку, а її кінець ховаємо під іншими ланками і петлями. Відрізаємо зайве і продовжуємо створювати нові ряди і петлі.

Після того як вам здасться, що отриманих петель виявиться достатньо, зніміть плетіння з олівця і акуратно розтягніть. Виходить вже цілий браслет. Далі від’єднайте зайве, обріжте і зафіксуйте. Доповнити такий виріб можна намистинами і застібкою. Браслет готовий. А ще можна таке плетіння з кольорового дроту виконати.

Як зробити браслет з використанням кольорового дроту?

Крім біжутерії, з кольорового дроту можна зробити красиві браслети. Для цього будуть потрібні:

 • ножиці;
 • стрижень для ручки;
 • двох — або чотириколірна дріт з полімерним шаром;
 • великі і малі намистини.

Робимо основу для браслета

Візьміть невеликий шматок дроту (приблизно 15-20 см) і зігніть його таким чином, щоб вийшов своєрідний хрест. Далі візьміть новий шматок дроту і починайте обмотувати зигзагоподібними рухами. Після того як буде «провязаний» 1-2 ряди, перенесіть отриману заготовку на стрижень ручки (закріпіть його на задній його частині). Починайте поетапно вплітати новий дріт, роблячи петлі, як у першому прикладі.

Після того як ваш браслет буде мати відповідну довжину, його можна зняти зі стрижня, закріпити, обрізати зайве і додати для краси намистини і застібку. Браслет готовий. Головне, що він легко і швидко робиться, а також має яскравий колір, тому сподобається навіть дітям.

Плетіння з дроту (браслети): що врахувати при роботі?

Під час роботи з дротом необхідно дотримувати техніку безпеки. З цією метою на руки найкраще вдягати рукавички, а очі захищати окулярами. При розрахунках довжини виробу пам’ятайте, що при щільному плетінні показник збільшиться вдвічі, якщо дріт зняти з каркаса.

Працювати з ножицями, круглогубцями і бокорезами слід акуратно, так як є можливість отримати травму.

Одним словом, при роботі з дротом нікуди не поспішайте. Робіть все, не поспішаючи. І тоді у вас вийдуть найкрасивіші вироби з дроту.

Натхнення: www.syl.ru

 
comments powered by HyperComments