Главная / Земля / Пляжі Пхукета заполонили отруйні «португальські кораблики»

Пляжі Пхукета заполонили отруйні «португальські кораблики»

У морі біля пляжів острова Пхукет в Таїланді знову з’явилися фізалії («португальські кораблики») – колонії мікроорганізмів, які виглядають як медузи і становлять небезпеку для людини при дотику. Про це повідомляє служба морських рятувальників Пхукета на сторінці в Facebook.

Фізалії не можуть пересуватися самостійно і опиняються біля берегів пляжів Пхукета щороку в сезон дощів: їх приносять туди припливи і течії, утворені в результаті впливу мусонних вітрів.

При зіткненні з іншими організмами (у тому числі з людиною, що купаються в морі), фізалії в якості захисту виділяють отруйну речовину, яка утворює на шкірі людини опік, що нагадує за зовнішнім виглядом і формою укус медузи. Отрута фізалії може бути смертельною для людей, страждаючих алергією на неї. Але за статистикою, смертельні випадки при дотику фізалії надзвичайно рідкісні.

Рятувальники Пхукета рекомендують у разі опіку щупальцями фізалії, промивши опік морською водою, негайно звернутися до лікаря. Без поради фахівця не рекомендується застосовувати засоби, що зазвичай використовуються при укусі медузи (наприклад, спиртову настоянку соку алоє).

 
comments powered by HyperComments