Головна / Земля / Площа льоду в Арктиці досягла рекордного мінімуму

Площа льоду в Арктиці досягла рекордного мінімуму

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Лід на Північному полюсі зникає на наших очах. Цієї зими арктичний морський лід досяг мінімальної зимової площі за всю історію спостережень.

db2e0915b91c3baf73284e4e3e49188c

Щороку лід тане влітку і росте взимку. Зазвичай площа арктичного морського льоду досягає максимуму в березні. У 2016 році льодове покриття в Арктиці було максимальним 24 березня. Тоді площа склала 14,52 млн кв. км.

Проблема в тому, що ця цифра — найнижча за всю історію спостережень (вимірювання з супутника почалися в 1979 році). Показники цього року на 1,12 млн кв.км нижче середнього значення. Ще гірше те, що середнє значення саме по собі низьке. Середнє значення вираховується за період з 1981 по 2010 рр., В епоху, коли глобальне потепління мало впливало на планету.

У минулому році максимальна площа морського льоду склала 14,54 млн кв.км. Тринадцять льодових мінімумів були зафіксовані в останні 13 років. І це дуже-дуже погано … У Арктиці почастішали температурні рекорди. Грудень, січень і лютий було незвичайно теплими. Тільки минулого місяця на більшій частині Арктики температура була на 11 градусів вище середнього.

Площа морського льоду вимірюється там, де область покриває понад 15% льоду. Другий спосіб вимірювати морський лід — за обсягом. І що ви думаєте? Обсяг арктичного льоду теж знижується з часом. Найгірше, що зникає старий, постійний лід. Новий лід тонкий і приходить і йде в залежності від пори року, а фундамент забезпечує старий лід. Але і він, на жаль, тане.

Комп’ютерні моделі показують, що в 2040 році Арктиці може наступити безсніжне літо. Обсяг морського льоду падає зі швидкістю 3 тисяч куб. км в десятиліття, а мінімальний обсяг (який зазвичай спостерігається у вересні) — зі швидкістю 6 тисяч куб км на рік.

З огляду на те, що Гренландія і Антарктида щорічно втрачають 420 млрд тонн наземного льоду, стає зрозуміло, що ми проводимо найнебезпечніший експеримент на єдиній планеті, на якій може існувати життя. І будьте впевнені: зміни відбуваються не з природних причин.

 
comments powered by HyperComments