Головна / Людина / Покарання впливає на зміну поведінки ефективніше, ніж нагорода

Покарання впливає на зміну поведінки ефективніше, ніж нагорода

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Схоже, батіг набагато ефективніший від пряника, коли справа стосується впливу на зміну поведінки, кажуть американські психологи з Вашингтонського університету.

74da63d0843ae65229bfb0c6e19b208b

Фахівці виявили, що люди, швидше за все, змінять свою поведінку, якщо вони знають, що вони будуть покарані, а не тоді, коли вони знають, що їм буде запропоновано винагороду. Дослідження показало, що ефект покарання студентів при неправильному виборі був в три рази ефективніше, ніж коли покарання замінялося заохоченням.

Читайте також: 

За словами фахівців, мозок більшою мірою реагує саме на покарання, і негативний зворотній зв’язок може бути більш ефективним, ніж позитивний зворотній зв’язок, в справі зміни поведінки, так як, з еволюційної точки зору, люди, як правило, намагаються уникати покарань і небезпечних ситуацій. Таким чином, покарання може бути більш ефективним способом змусити дитину змінити свою поведінку, ніж нагорода.

Дослідники стверджують, що їхні висновки можуть мати важливі наслідки для надання допомоги вчителям у школах і батькам, які намагаються змінити поведінку неслухняних дітей.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments