Главная / Людина / Покарання впливає на зміну поведінки ефективніше, ніж нагорода

Покарання впливає на зміну поведінки ефективніше, ніж нагорода

 
 

Схоже, батіг набагато ефективніший від пряника, коли справа стосується впливу на зміну поведінки, кажуть американські психологи з Вашингтонського університету.

74da63d0843ae65229bfb0c6e19b208b

Фахівці виявили, що люди, швидше за все, змінять свою поведінку, якщо вони знають, що вони будуть покарані, а не тоді, коли вони знають, що їм буде запропоновано винагороду. Дослідження показало, що ефект покарання студентів при неправильному виборі був в три рази ефективніше, ніж коли покарання замінялося заохоченням.

Читайте також: 

За словами фахівців, мозок більшою мірою реагує саме на покарання, і негативний зворотній зв’язок може бути більш ефективним, ніж позитивний зворотній зв’язок, в справі зміни поведінки, так як, з еволюційної точки зору, люди, як правило, намагаються уникати покарань і небезпечних ситуацій. Таким чином, покарання може бути більш ефективним способом змусити дитину змінити свою поведінку, ніж нагорода.

Дослідники стверджують, що їхні висновки можуть мати важливі наслідки для надання допомоги вчителям у школах і батькам, які намагаються змінити поведінку неслухняних дітей.

Натхнення: healthvesti.com

 
comments powered by HyperComments