Главная / Екологія / Португалія прожила п’ять днів тільки на «зеленій» енергії

Португалія прожила п’ять днів тільки на «зеленій» енергії

 
 

Вперше країна повністю забезпечила енергоспоживання за рахунок альтернативних джерел.

У травні Португалія вперше зуміла протягом 107 годин поспіль забезпечити національні потреби в електроенергії виключно за рахунок вітрових, сонячних та гідроелектростанцій.

Варто зазначити, що для країни це найбільше досягнення. У 80-ті роки ХХ століття в Португалії була створена розгалужена система електростанцій, орієнтованих на використання вугілля як основного виду палива. Однак екологічні наслідки застосування цього виду енергії виявилися катастрофічними, і через кілька років країна виявилася однією з найбільш екологічно брудних у Західній Європі (27-е місце з 30).

Схвалена в цих умовах урядова програма переведення національної енергетики на поновлювані джерела дозволила використовувати кліматичні переваги Португалії і створити величезну мережу вітряних і сонячних електростанцій. Вітряки забезпечили протягом рекордних п’яти днів у травні цього року 58% всієї споживаної країною електроенергії.

Тепер перед Лісабоном, стоїть завдання доведення частки «зелених» джерел енергії в загальному обсязі постійного споживання до 31% у 2020 році.

Натхнення: greenevolution.ru

 
comments powered by HyperComments