Главная / Людина / Позмінний режим роботи може викликати безсоння і знижує продуктивність

Позмінний режим роботи може викликати безсоння і знижує продуктивність

 
 

Вченими встановлено, що змінний режим роботи може викликати розлад сну, знизити працездатність людини і призвести до розвитку депресії. Для участі в дослідженні були запрошені 34 добровольця, які працювали позмінно. Так 26 з них медики діагностували розлади, які були пов’язані з таким режимом роботи.

0b7e1eed6d10b072713535914b583159

Треба відзначити, що робочі зміни могли припадати на будь-який час доби. Якимось чином уникнути розладу сну і непомірної сонливості з безсонням в подібному режимі дуже складно. Вчені відзначають, що поняття втоми і сонливості відрізняються. Якщо втома може бути викликана перепрацьваністю, яке пов’язане з роботою, і проходить після невеликого відпочинку, то сонливість – це патологічний стан, який призводить до проблем з фізичним і психічним здоров’ям.

Читайте також: 

Дослідники закликають власників компаній переглянути свої позиції щодо побудови графіка для своїх працівників. При проведенні профілактики та лікування безсоння серед робочого персоналу піднімається продуктивність праці, забезпечується захист від виробничих травм. До того ж раніше було доведено, що нічні зміни, ненормований графік знижують активність мозку і можуть призвести до її передчасного старіння.

Натхнення: www.megamedportal.ru

 
comments powered by HyperComments