Головна / Поради / Практика бізнесу: секрети вибору фільтраційного обладнання

Практика бізнесу: секрети вибору фільтраційного обладнання

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Loading...
 
 

У сучасній індустрії напоїв фільтраційне обладнання відіграє якщо не головну роль, то вже точно одну з провідних. Без фільтра неможливо отримати, наприклад, вино і пиво високої якості, а також багато інших напої. Але як не помилитися при виборі фільтраційного обладнання, та й взагалі, як не заплутатися в розмаїтті пропозицій? З цим ми зараз і розберемося.

10-07-15-foto-600x450-1

В даний час найбільш поширені дві технології фільтрації: Кізельгуровий фільтр і прес-фільтри. Класична схема фільтрації напоїв, зокрема, пива та квасу, вигладить наступним чином: спершу йде центрифугування або груба фільтрація на Кізельгуровий фільтр, після чого настає черга тонкої і стерильної фільтрації на фільтр-пресі через фільтр-картон. Нижче ми більш детально розберемо ці процеси.

Кізельгуровий фільтр

Конструкція Кізельгурового фільтру являє собою ємність з конічним дном, в якій вертикально або горизонтально (залежить від моделі фільтра) розташовані фільтруючі пластини з нержавіючої сталі. До них приварена сітка з розміром отворів 80 або 130 мкм, на яку намивається шар кізельгура (через нього йде фільтрація).

Спершу такий фільтр наповнюють водою або чистим продуктом (який фільтрують), поточним по замкнутому трубопроводу. У спеціальній ємності з мішалкою готується суспензія Кізельгуровий порошок.

Найкращий ефект досягається, коли фільтруючий шар наноситься в кілька прийомів. Тому на першому етапі намивається первинний або попередній шар. Утворену суспензію вводять в потік рідини за допомогою дозуючого насоса. У підсумку кізельгур утримується на поверхні сітки фільтруючих пластин, утворюючи рівномірний шар.

Другий етап включає в себе намив запобіжного шару. Його основна функція — забезпечення прозорості першого фільтрату. Для утворення другого шару використовуються суміші грубих і середніх марок Кізельгур, які затримують каламуть і знижують закупорювання фільтра.

Що до покупки кизельгурового фильтра на сайте pinta.kiev.ua, то тут все не так просто. Важливо враховувати, для яких саме цілей необхідний фільтр. Адже, залежно від завдань, дане устаткування підрозділяється на три типи:

— Фільтри для пива (фільтрація при тиску до 6 BAR і можливість обробки парою);
— Фільтри для вина (фільтрація до 3 BAR і промивка тільки гарячою водою);
— Універсальні фільтри (У деяких випадках підходять для фільтрації вина і пива).

Прес-фільтр

Прес-фільтр є класичним, він використовується протягом декількох десятиліть. У ньому рідина під тиском проходить через кілька фільтруючих матеріалів. Таким чином, вона очищається до потрібної стадії. Відзначимо, що цей спосіб фільтрації є найбільш універсальним і популярним, і ось чому:

По-перше, на прес-фільтрі можна здійснити будь-яку фільтрацію — від грубої до стерильної. Все залежить від використовуваного типу фільтр-картону та грамотного його підбору.

По-друге, така фільтрація економить гроші підприємству. Справа в тому, що процес фільтрування на прес-фільтрі через фільтр-картон є дуже недорогим. У результаті собівартість подібної фільтрації не перевищує 1-2 відсотків ціни готового продукту. Окрім того, практично всі марки імпортного фільтр-картону є багаторазовими. Так що, промиваючи їх теплою водою противотоком, залежно від марки, фільтр-картон можна використовувати від 5 -7 до 12 — 15 разів. Крім того, фільтр-преса зараз комплектуються рамками для фільтр-картону з різних харчових пластмас (норіл, Мурільо, поліпропілен та інші), які витримують обробку парою (до 100-120 гр.), що дозволяє відмовитися від дорогих рамок з нержавіючої сталі.

На фільтр-пресі можна фільтрувати «живе» пиво, так як правильно підібраний фільтр-картон пропускатиме певну кількість пивних дріжджів. Крім того, при правильному підборі фільтр-картону три фільтрації (груба, тонка, стерилізація), здійснені на фільтр-пресі, можуть дати (без пастеризації) біологічну стійкість пива 1,5 — 2,5 місяця.

По-третє, прес-фільтри з фільтр-картоном екологічні. Вся справа в тому, що сучасний фільтр-картон робиться з екологічно чистих матеріалів: кізельгура, перліту, целюлози і зв’язуючих смол, без застосування азбесту, який є канцерогенним.

По-четверте, підприємство при використанні прес-фільтра економить на навчанні персоналу. Конструкція подібних фільтрів дуже проста, так що для роботи з ними оператору немає необхідності проходити додаткове навчання і підвищувати кваліфікацію.

Тангенціальна фільтрація

Інший тип фільтрації — тангенціальна фільтрація (крос-флоу). Вона є найсучаснішою і технологічно просунутою, однак поки не може похвалитися великою поширеністю.

Але мабуть, в майбутньому тангенціальна фільтрація ще візьме своє. Адже незаперечні переваги не дозволять залишитися цій техніці без уваги підприємців. Ну а основні плюси наступні:

— Безперервний процес фільтрації, який йде по заданим параметрам;
— Мембрани самоочищаються;
— Довгий термін служби мембран (залежно від матеріалу — від 4-5 до 8-10 років);
— Можливість автоматизації всього процесу фільтрації;
— Модульна структура фільтра, що дозволяє легко збільшувати або зменшувати продуктивність;
— Можливість обслуговування всього одним оператором.

Як такий мінус даного обладнання, мабуть, лише один — висока ціна. На жаль, поки цей фактор, у більшості випадків, зводить нанівець всі плюси тангенціальної фільтрації.

 
Loading...
comments powered by HyperComments