Главная / Земля / Прип’ять з висоти пташиного польоту (відео)

Прип’ять з висоти пташиного польоту (відео)

Відеозапис, на якій відображене місто Прип’ять з висоти пташиного польоту. За допомогою безпілотного літального апарату співробітник CBS News Денні Кук, що знімає документальні фільми, зміг відобразити цілісну картину спорожнілого після страшної катастрофи Чорнобиля.

Прип'ять з висоти пташиного польоту (відео)

Змонтований ролик триває три хвилини, і продемонстровані кадри нагадують трейлер до одного з голлівудських фільмів про кінець світу або постапокаліптичного життя. Наприклад, у відео показується застигле колесо огляду, рослини, що пробиваються через асфальт, обшарпаний порожній басейн.

Кук зазначає, що знімав Прип’ять та її околиці для передачі «60 хвилин» під назвою «Листівки з Прип’яті». Оператор досліджував околиці Чорнобиля близько тижня. На його думку, Чорнобиль — одне з найнебезпечніших і цікавих місць на планеті.

"Ядерна катастрофа, яка сталася в 1986 році (у рік, коли я народився), вплинула на багатьох людей, у тому числі на мою родину, коли ми жили в Італії, - каже Кук. - Я не можу собі уявити, як страшно було сотням тисяч місцевих жителів, яких евакуювали ".

"Під час мого перебування я зустрів так багато дивовижних людей, один з них був моїм гідом, відомим як" Сталкер ", - розповів він. - Ми провели тиждень разом, досліджуючи місця поряд з Чорнобильської АЕС та покинутим містом Прип'ять".

Вибух в 4-му енергоблоці ЧАЕС стався вночі 26 квітня 1986 року. В результаті в атмосферу було викинуто тонни радіоактивних речовин. За даними експертів, сумарний викид радіоактивних речовин становив 50 млн кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Радіоактивна хмара накрила не тільки Україну, Білорусію і західні регіони Росії, але також Східну і Північну Європу. Ліквідаторами аварії визнані 600 тисяч чоловік. Більше 30 з них загинули протягом перших трьох місяців після аварії. Всього жертвами за 25 років з моменту катастрофи вважаються, за різними даними, від 25 до 100 тисяч чоловік.

Читайте також: Мертвий ліс навколо Чорнобиля не розкладається

Після аварії з 30-кілометрової зони навколо АЕС було евакуйовано більше 115 тисяч чоловік. Над зруйнованим енергоблоком в кінці 1986 був споруджений саркофаг «Укриття», однак часткова експлуатація АЕС здійснювалася аж до 2000 року.

[vimeo]112681885[/vimeo]

Незважаючи на те, що десятки тисяч людей були евакуйовані з району катастрофи, деякі все одно повернулися назад. Туристам дозволяється відвідувати Прип’ять, так само як і робітникам, зайнятим на обслуговуванні саркофага, але протягом обмеженого часу. Вчені говорять, що область не буде безпечна для життя ще протягом 20 тисяч років.

Натхнення: txt.newsru.com

 
comments powered by HyperComments