Главная / Відео / Природний феномен після землетрусу у Новій Зеландії (відео)

Природний феномен після землетрусу у Новій Зеландії (відео)

Після землетрусу магнітудою 7,8, який завдав значної шкоди Південному острову, виник чудовий природний феномен.

Метт Фой плив на своєму каяку по затоці Китобоїв, коли помітив струмінь бульбашок, що піднімаються з морського дна. Він і його колега опустили камеру під поверхню води і виявили там швидкий потік повітряних бульбашок, що виривається з гірської породи. Містер Фой повідомив, що температура моря підвищилася, і вода навколо бульбашок здавалася сірчаною.


«Ми подивилися один на одного, і у нас не було ні найменшого уявлення, що це було… ця стометрова лінія теплих бульбашок, виходила від морського дна», — сказав він.

Експерт по георизикам доктор Вільям Х’ю з університету Кентербері (Нова Зеландія) каже, що бульбашки «чарівні і дуже красиві». «Те, що ми тут бачимо, являє надзвичайну наукову цінність, це дуже цікаве місце для туристів, які хочуть подивитися на наслідки землетрусу», — говорить Х’ю.

Вчений вважає, що бульбашки — це вуглекислий газ, який вивільнився з гірської породи, яка трісла під час сильного землетрусу 14 листопада. «Це треба зберігати, про це треба дбати. Поки що цей феномен існує, він може бути цінним для Каїкоури», — вважає Х’ю.

 
comments powered by HyperComments