Главная / Здоров'я / Про що говорять синці на ногах?

Про що говорять синці на ногах?

 
 

Деякі жінки помічають, особливо в літній час, що у них з’являються синці на ногах, які не проходять досить довгий час. Вони можуть виникнути з невідомих причин, але частіше всього з’являються в результаті легкого удару. Якщо стався забій ноги, то необхідно до місця удару відразу ж прикласти щось холодне. Холод, звичайно, повністю не позбавить від синяка, але, принаймні, зробить його меншим, не контрастним і менш помітним. А ось мазі в таких випадках, на жаль, практично не придатні. Через товсту шкіру дорослої людини всмоктується дуже маленький відсоток мазі, і для ефекту необхідно втирати її в шкіру практично безперервно. Але ось ще досить важливий момент — це з’ясування істинної причини синців на ногах.

03-05-15-foto-600x471-1

Перша причина синців на ногах — проблеми з венами

При частій появі синців на ногах, жінці слід звернути увагу на те, чи є крім них у неї наявність судинних зірочок і вузликів. Якщо вони присутні, то найімовірніше, синці на ногах виникають в результаті захворювань дрібних вен і з’являються не в результаті удару, а самостійно і можуть бути у вигляді «павучків» червонувато-фіолетового кольору.

В такому випадку необхідно очно відвідати флеболога і пройти медичне обстеження. Лікар направить пацієнта на УЗД судин ніг, яке покаже, чи є синці на ногах проявом захворювання поверхневих і глибоких вен.

Але навіть якщо УЗД не підтвердить наявність венозного захворювання, при зірочках на ногах, а також тяжкості і набряклості ніг жінці рекомендується носити спеціальний профілактичний компресійний трикотаж.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Але якщо захворювання вен діагностується обстеженням, то лікарем вирішується питання про подальші можливі варіанти лікування захворювання. Лікування, як правило, починається з прийому препаратів, що підвищують тонус вен і гальмують розвиток захворювання. В особливо важких випадках може знадобитися оперативне втручання.

Дуже часто жінки, відвідуючи фахівця, просять дати їм направлення на склеротерапію. При такій маніпуляції в хвору вену вводять голку, через яку пропускають спеціальну речовину, що склеює уражену судину. Цей метод не вирішує проблему зсередини, а лише допомагає досягти косметичного ефекту.

Друга причина синців на ногах — ламкі судини

Ламкі капіляри — також досить часта причина появи синців на ногах. Особливо це проявляється у теплу пору року, оскільки навесні і влітку організм людини страждає від дефіциту аскорбінової кислоти. Лікарі рекомендують в цей час приймати вітамін С або аскорутин. Але не варто кидатися з однієї крайності в іншу, оскільки надмірна кількість аскорбінки може викликати загострення алергії, гастриту, панкреатиту і сечокам’яної хвороби. При прийомі аскорбінової кислоти в рідкому вигляді, необхідно після цього прополоскати рот чистою водою, так як кислота може негативно позначатися на зубній емалі. Також на ламкість судин може вплинути брак в організмі кальцію, селену і кобальту.

Третя причина синців на ногах — захворювання крові або печінки

Захворювання крові — це досить рідкісна причина появи синців на ногах, однак їй варто приділити належну увагу. Якщо з венами та капілярами все в порядку, а синці з ніг не встигають зникати, необхідно звернутися до гематолога і перевіритися на деякі захворювання крові, наприклад, тромбоцитопенію, гемофілію, хворобу фон Віллебрана. Головний прояв цих захворювань — утворення підшкірних крововиливів внаслідок нестачі тромбоцитів.

Читайте також: 

Деякі хвороби печінки, такі як цироз або гепатит також призводять до появи синців на ногах, так і на всьому тілі. Оскільки печінка відповідає за згортання крові, її захворювання можуть привести до внутрішніх і підшкірних крововиливів. У таких випадках пацієнту потрібна термінова допомога фахівця.

Натхнення: megamedportal.ru

 
comments powered by HyperComments