Главная / Здоров'я / Про що говорять холодні пальці?

Про що говорять холодні пальці?

 
 

Часто мерзнуть кінчики пальців навіть в теплу погоду? Причини можуть різні: від банальної гіподинамії і до серйозних патологій, які потребують обов’язкового звернення до лікаря.

Якщо мерзнуть руки – фізіологічні причини

Якщо у вас постійно мерзнуть кінчики пальців рук, то причина може критися в особливостях вашої фізіології. Зокрема, причинами холодних пальців можуть виступати:

  • Порушення кровообігу. Це найбільш поширена причина холодних пальців рук. Є люди, у яких від народження кров у кінцівках циркулює повільно, від чого вони постійно мерзнуть. У той же час, поганий кровообіг може бути пов’язаний і з деякими захворюваннями: підвищеним холестерином, захворюваннями серця та іншими.
  • Знижений тиск. Якщо ви гіпотонік, то вам доведеться звикнути до такої проблеми, як холодні пальці. Тримайте руки в теплі, а в зимовий період обов’язково одягайте теплі рукавички. Якщо знижений тиск викликаний якимось захворюваннями (наприклад, ендокринними порушеннями), то потрібно лікувати основне захворювання.
  • Стреси. Не варто недооцінювати роль стресу на здоров’я людини. Коли у нас стрес, то в кров викидається велика кількість гормону адреналіну, від чого пальці руки стають холодними. Як правило, після того як стрес пройде, температура пальців рук нормалізується.
  • Куріння. Нікотин має судинозвужувальну дію, і першими на це реагують дрібні судини кінцівок. Крім того, куріння сприяє формуванню бляшок в артеріях, що також є серйозним чинником у появі холоду в пальцях.

Захворювання, через які мерзнуть пальці

Якщо у вас мерзнуть руки без перерахованих вище обставин, то, можливо, причина криється в захворюваннях. Ось деякі захворювання, які частіше за інших стають причиною холодних пальців:

  • Анемія. Холодні пальці рук – наслідок нестачі червоних кров’яних тілець або низького рівня гемоглобіну в крові. З цієї причини знижується рівень насиченості киснем, через що і мерзнуть руки. Поширеними причинами анемії є: нестача заліза в раціоні харчування, порушення травлення, втрата крові (наприклад, при менструації), а також онкологічні захворювання.
  • Гіпотиреоз – зниження функцій щитовидної залози. При зниженні активності щитовидної залози зменшується концентрація гормонів, які беруть активну участь у метаболізмі. З цієї причини більшість функцій організму сповільнюється, що призводить до холодних пальців рук.
  • Синдром Рейно – звуження кровоносних судин у відповідь на холод або стрес. Звуження настільки сильне, кінцівки можуть набувати синюшний відтінок. Під час нападу людина відчуває холод, поколювання і оніміння в області рук.
  • Аутоімунні захворювання. Причиною «крижаних» рук або ніг можуть стати системні аутоімунні захворювання, такі як склеродерма, ревматоїдний артрит, червоний вовчак та інші.

 
comments powered by HyperComments