Главная / Здоров'я / Пробка у вусі – штопор не допоможе

Пробка у вусі – штопор не допоможе

Як би ретельно ми не чистили вуха, особливо дітям, нерідко всі зусилля пропадають марно і утворена сірчана пробка починає позначатися на слуховому сприйнятті світу. Може, справа в тому, що ми просто не знаємо, як правильно чистити вуха? Як розповів отоларинголог Юрій Солдатов, дійсно, не знаємо…

«Наприклад, часте миття вух з милом, в результаті призводить до підвищеного утворення вушної сірки. Людина починає вичищати її за допомогою ватних паличок і інших підручних засобів, що, з одного боку, загрожує травмами вуха, а з іншого, заштовхуванням частини сірки глибоко у вушний прохід.

Схильність до сіркоутворення може бути індивідуальною особливістю людини, тому про хвороби в переважній більшості випадків мова не йде. Але дискомфорт від скупчення вушної сірки настає цілком відчутний. Перший симптом пробки у вусі – це погіршення слуху, закладеність, гул в сприйнятті чужої і власної мови.

Для вилучення сірчаної пробки існують різні методи. Краще, звичайно, сходити до лікаря, який видалить пробку за допомогою спеціального інструменту – це швидка і нескладна процедура. Якщо ж ви вирішили, що впораєтеся самі, то зробіть наступні маніпуляції.

Закапайте у вухо цілу піпетку олії (вазелінову, оливкову, соняшникову), попередньо простерелізувавши її півгодини на водяній бані. Потім приблизно на годину в слуховий прохід помістіть невеликий ватний тампон. Такі процедури потрібно проводити 3-4 рази в день протягом 2 тижнів. За цей час пробка розм’якне і легко відійде разом з олією.

Замість олії можна закапати у вухо перекис водню або аптечні лужно-гліцеринові краплі, які непогано розріджують пробку. Використовувати свічки для цих цілей я не рекомендую, тому що одного разу зіткнувся з негативними наслідками подібної процедури. Віск потрапив дитині в слуховий прохід і викликав сильний опік зовнішнього слухового проходу і перфорацію барабанної перетинки. У підсумку – хронічний отит.

Потрібно мати на увазі, що «закладеність» вуха може бути симптомом запалення середнього вуха, тому краще звернутися до лікаря, який видалить пробку або призначить необхідне лікування.»

 
comments powered by HyperComments