Главная / Технології / Проект HYPERLOOP Елон Маска зрушив з мертвої точки

Проект HYPERLOOP Елон Маска зрушив з мертвої точки

Коли Елон Маск оголосив про свої плани по створенню нового виду швидкісного громадського транспорту, весь світ відреагував з великим ентузіазмом і став очікувати реалізації цієї ідеї. Це й не дивно, адже інноваційний винахід, що отримало назву Hyperloop, за рахунок своєї унікальної конструкції з використанням вакуумних тунелів пообіцяло в майбутньому всього за 30 хвилин доставляти людей з Лос-Анджелеса в Сан-Франциско. Якщо такий проект дійсно можна реалізувати, то він фактично зміг би змінити всю інфраструктуру громадського транспорту, принаймні в США.

21-12-14-foto-600x399-11

Люди стали чекати. Але через більше аніж рік з моменту анонса цього інноваційного проекту не відбулося ніяких зрушень. Маск вирішив відкрити свої плани громадськості і розказав про своє бажання в проведенні попередніх випробувань системи в Техасі. Проте досі залишилося неясним, приступав він взагалі до будівництва тестового полігону. Через час Елон оголосив, що проект Hyperloop стає відкритим, і пообіцяв, що не буде перешкоджати іншим зацікавленим компаніям, якщо ті візьмуться за його реалізацію і навіть будуть використовувати цю назву.

21-12-14-foto-600x359-10

На щастя, одна із зацікавлених компаній нарешті знайшлася, і проект, можна сказати, зрушився з мертвої точки. У вересні цього року Hyperloop Transportation Technologies оголосила про початок нової стадії роботи над проектом, а минулого тижня заявила про те, що з інженерної та фінансової сторони питання будівництва подібної системи почали проводитися нові дослідження. Hyperloop Transportation Technologies вирішили використовувати вельми незвичайну інвестиційну модель реалізації: кожен співробітник, який бере участь у розвитку проекту отримає як компенсацію частку можливої виручки з цього проекту. До останнього моменту до участі були залучені сотні професіоналів з таких компаній, як Boeing, Tesla і SpaceX. Якщо система буде дійсно працювати, то дохід від неї буде поділений серед більшого числа співробітників, що зазвичай не практикується в інших корпораціях. Зараз же всі ці співробітники є по суті добровольцями.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
До фактичного початку виробництва працюючої системи транспорту Hyperloop ще дуже і дуже далеко, однак у справі видніється справді серйозний прогрес, принаймні в питанні про те, як така система може виглядати. Інженери пропонують використовувати три класи комфорту — економний, бізнес-клас і вантажний — і обговорюють варіанти множинних маршрутів «вакуумних» поїздів на території країни. Крім цього, шукаються можливості для модернізації і поліпшення існуючого дизайну.

«У первинному документі технічних особливостей Hyperloop йдеться про те, що повітряна тяга є найбільш перспективним і зручним з фінансової сторони питання вибором. Однак разом з цим можуть виникнути і проблеми з управлінням », - відзначає виконавчий директор компанії Hyperloop Transportation Technologies Дірк Елборн. «Проте, якщо в рамках реалізації системи буде виявлено більше прийнятне рішення, то змінити технічні особливості буде не так важко.»

Після попередніх підрахунків фінансових витрат на будівництво системи було оголошено, що вартість проекту становитиме щось середнє між 7 і 16 мільярдами доларів, що, в свою чергу, вище, ніж первинні прогнози самого Елона Маска, який говорив про суму близько 6 мільярдів доларів .

Читайте також: Громадський транспорт майбутнього: таксі напрокат

«Найбільшим питанням для мене на даний момент є питання вартості реалізації цього проекту», — говорить Елборн. «І все-таки Hyperloop не коштуватиме 50 мільярдів доларів. Вартість, швидше за все, буде знаходитися у зручних для нас рамках ».

21-12-14-foto-600x400-9

21-12-14-foto-600x400-8

21-12-14-foto-600x400-7

21-12-14-foto-600x400-6

21-12-14-foto-600x400-5

21-12-14-foto-600x400-4

21-12-14-foto-600x400-3

21-12-14-foto-600x400-2

21-12-14-foto-600x400-1 (2)

Натхнення: hi-news.ru

 
comments powered by HyperComments