Главная / Технології / Програми для Android масово викрили у таємній від користувача активності

Програми для Android масово викрили у таємній від користувача активності

 
 

Луїджі Вигнери (Luigi Vigneri) і його колеги з компанії Eurecom проаналізували, як часто програми для Android Google Play без відома користувача виходять в інтернет, щоб передати інформацію про його смаки і розташування рекламних сайтів. З препринтом відповідної роботи можна ознайомитися на arXiv.org.

4a049344e113bf7445733a17990a3d24

Група Вігнері завантажила більше 2 000 безкоштовних додатків з усіх 25 категорій, доступних на Google Play. Тестовою машиною виступав смартфон Samsung Galaxy SIII на Android 4.1.2. Смартфон був налаштований таким чином, що весь трафік з нього йшов через сервер дослідної групи. Сам смартфон був підключений до комп’ютера. За допомогою спеціальної програми симулювалася активна робота з додатками (10 000 дій з інтервалом приблизно 50 секунд між ними). Трафік аналізувався за 24 години роботи.

Виявилося, що за цей час система відвідала 250 000 сторінок на більш ніж 2000 сайтах. Більшість програм намагалася з’єднатися з відносно невеликою кількістю рекламних сайтів та сайтів, які відстежують місце розташування користувача, однак деякі програми були значно активніше середнього рівня. Так, додаток Music Volume Eq, теоретично покликаний лише регулювати гучність, що не потребує з’єднання з інтернетом, встиг звернутися до 2 000 зовнішніх адрес сторінок рекламного характеру. Таких особливо активних додатків виявилося приблизно 10% від загального числа – кожне з них звернулося до більш ніж 500 адрес.

Менш активними були програми, які відстежують місце розташування користувача – 70% з них не зверталися до зовнішніх адрес. Правда, решта 30% іноді зверталися відразу до багатьох сайтів і третину від цього числа з’єднувалася з 800 відстежувальними веб-сторінками. Рекорд в цьому сенсі належав додатку Eurosport Player, який звернувся до 810 таких сайтів. Невелика кількість додатків спробувала з’єднатися з сайтами, пов’язаних з malware.

Вігнері зазначає також, що 4 з 10 найбільш активних додатків були створені розробниками, які в Google Play володіють статусом Top Developer, який роздає сам Google.

В даний час створюється кілька альтернатив звичайного Android, які не прив’язані до Google Play. Наприклад прошивка звичайного Android, відома як CyanogenMod, вже має 50 мільйонів користувачів. Втім, в майбутньому ситуація може змінитися і для CyanogenMod, так як згідно даним, що з’явилися на початку 2015 року Microsoft прийняла участь в одному з раундів інвестування (на 70 мільйонів доларів) в цей проект.

 
comments powered by HyperComments