Главная / Здоров'я / Простуда — як себе поводити

Простуда — як себе поводити

Вчені з Вірджинського університету встановили, що чим частіше смаркають застуджені люди, тим довше триває у них застуда. Якщо ж ми просто витираємо ніс, то тим самим не посилюємо хворобу.
Нас з дитинства вчать правильно поводитися з носовою хусткою. Але новітні дослідження змушують нас по-новому поглянути на це питання.

Мікробіолог Чарльз Джерба з університету Арізони знає все про мікроби. Предмет його досліджень — поширення мікробів.

Наприклад, хустка — ідеальний розповсюджувач мікробів. «Мікроорганізми переносяться під час прання з одної білизни на іншу, а тому, якщо ви перете носові хустки разом з іншою білизною, можете вважати, що ви смаркаєтися не тільки в хустки, а й у все решта», — говорить доктор Джерба. Гаряча вода, що використовується в процесі прання, знизить цей ефект.

Але навіть коли ви смаркаєтися, видуваючи в хустку слизові виділення з носа, ця слиз, що містить мікроби, потрапляє в додаткові пазухи носа, що викликає їх запалення.
Доктор Джерба радить: «Чим менша інтенсивність впливу, тим краще. Якщо у вас нежить, то просто витирайте носа. Таким чином ви розповсюдите менше мікробів як на оточуючих, так і на себе самого. Ми повинні зрозуміти, що ніс являє собою гармату, заряджену мікробами, і не варто постійно стріляти з нього ».

 

 
comments powered by HyperComments