Главная / Відео / Прозора медуза і пекельний кальмар потрапили на відео

Прозора медуза і пекельний кальмар потрапили на відео

Вчені на борту дослідницького судна «Наутілус» з 2008 року борознять простори океану в пошуках чудес. Вони бачили стільки окатих, колючих, різнокольорових і інших дивних створінь, що, здається, їх уже ніщо не здивує. Але нещодавно група прийшла в захват від зустрічі з кальмаром-вампіром і медузою Deepstaria.

Відео медузи, яка нагадує прозорий пакет, було знято за допомогою дистанційно керованого підводного апарату ROV, який світив на неї зеленим лазером. Кадри були отримані під час подорожі по архіпелагу Ревілья-Хіхедо (серія островів приблизно в 600 км від тихоокеанського узбережжя Мексики).

«Це найбільш розслаблююча річ, яку я коли-небудь спостерігав», — сказав один з учених, який брав участь в експедиції.

Медузи Deepstaria, як правило, живуть в холодних водах навколо Арктики і Антарктики, що робить їх присутність в глибинах тропічного Тихого океану трохи загадковим.

Ці істоти просто пливуть за течією в очікуванні, коли креветки або дрібна риба потраплять до їхньої території. Візерунки на їх тілах є частиною цього процесу. «Захопивши здобич у свій об’ємний купол, мережа каналів, що вражає своєю геометрією, розподіляє поживні речовини по їх великому тілу», — пояснили вчені.

Наступний морський мешканець, який потрапив в об’єктив підводного робота, — пекельний кальмар-вампір (лат. Vampyroteuthis infernalis). Здається, істота з таким ім’ям повинна бути жахливою. Але насправді кальмар абсолютно нешкідливий: він мешкає на морському снігу і живиться мертвим планктоном.

 
comments powered by HyperComments