Главная / Людина / Психологи: Люди схильні захищати жінок, а не чоловіків

Психологи: Люди схильні захищати жінок, а не чоловіків

 
 

Американські психологи авторитетно заявляють — люди обох статей схильні захищати, в першу чергу, жінок. Чоловіки — на другому плані.

В принципі, американські фахівці довели те, що і так було очевидно. Але підійшли до питання з наукової точки зору, провели масштабне дослідження, залучили тисячі волонтерів.

Учасникам дослідження було запропоновано популярна в психологічних тестах «дилема вагонетки». Сценарій умовної проблеми досить простий: у вагонетці п’ять осіб. Вони в смертельній небезпеці. Їх можна врятувати, штовхнувши під вагонетку одну людину. Далі — три «гілки» сценарію. У першій пожертвувати можна жінкою, у другій — чоловіком, а в третій стать потенційної «жертви» не вказується. Природно, люди набагато частіше умовно жертвували чоловіком, ніж жінкою. На другому пріоритетному місці — людина, стать якої не зазначена.

Другий експеримент, до якого вдалися психологи — моделювання ситуації з грошима і ударом струмом. Пропонувалося умовно зробити вибір — взяти гроші, після чого жінку або чоловіка вдарить струмом. Результати опитування приблизно ідентичні експерименту з вагонеткою — жінок шкодували в рази частіше.

Загалом, американці знову довели очевидне — у сучасному суспільстві більше засуджується заподіяння шкоди жінкам. Як і не надання допомоги «слабкій статі».

 
comments powered by HyperComments